Metoda - Wesoła 54
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

Metoda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEL:

Kursy narzeczeńskie organizowane przez Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 mają na celu pomoc w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych, którzy pragną dobrze przemyśleć swój wspólny projekt życia i gotowi są poświęcić na to nieco więcej czasu, aniżeli jest to zwykle praktykowane.

 

PROWADZĄCY:

Nasze kursy prowadzone są przez osoby świeckie, żyjące w małżeństwie, bardzo dobrze przygotowane do tego typu zajęć od strony teoretycznej i metodycznej; opierają się przy tym na własnym doświadczeniu życia małżeńskiego i rodzinnego.

(Więcej informacji w zakładce KADRA)

 

METODA:

Kursy te prowadzone są przy użyciu metod aktywizujących na podstawie programu autorskiego prof. Marii Braun-Gałkowskiej, byłej kierownik Katedry Psychologii Wychowawczej i Rodziny w Instytucie Psychologii Wydziału Nauk Społecznych KUL oraz eksperta z dziedziny mediów dla Sejmu RP, KRRiT oraz Rzecznika Praw Dziecka.

 

SPOTKANIA:

Na całość kursu składa się dziewięć spotkań. Odbywają się one co tydzień i trwają około dwóch godzin. Zajęcia aktywizujące uzupełnione są spotkaniami w Poradni Rodzinnej dotyczącymi metod rozpoznawania płodności. Na cotygodniowych spotkaniach w małych grupach (3-7 par) narzeczeni:

• omawiają istotne kwestie małżeńskie: sakramentalność małżeństwa, miłość, wierność, współżycie seksualne, kontakt z rodzicami i teściami, otwarcie na nowe życie i wychowanie dzieci;

• uczą się rozmawiać ze sobą oraz rozwiązywać konflikty. Zwracają uwagę na prawidłowy sposób komunikowania się, odkrywają znaczenie słuchania i umiejętność otwartego formułowania swoich wypowiedzi;

• starają się poznać i zrozumieć wzorce wynoszone z własnych rodzin pochodzenia, by następnie wybrać te, które chcą przenieść do swojego związku;

• dzielą się własnymi doświadczeniami i poglądami zyskując przez to okazję do tego, by lepiej poznać się wzajemnie, postrzegać siebie na tle innych par, usłyszeć opinię na własny temat ze strony przyszłego współmałżonka, stworzyć wspólnie plan drogi życiowej.

 

OPINIE:

W oparciu o świadectwa i wypowiedzi dotychczasowych uczestników możemy przyznać, iż tego typu propozycja zajęć aktywizujących jest bardzo wysoko oceniana. Małżonkowie, którzy w ramach zajęć odbywali u nas kurs przedmałżeński przyznają, iż spotkania te niezwykle dużo wnoszą i dobrze przygotowują do wspólnej drogi w małżeństwie.

Na zakończenie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o przebytym kursie.

 

Daty kolejnych kursów znajdują się w zakładce: terminy.

Prowadząca: dr Małgorzata Weryszko

Opiekun duchowy: ks. dr Rafał Dudała

 

Kościół Akademicki p.w. św. Jana Pawła II, Patrona Rodziny, może być także miejscem Mszy świętej z udzieleniem sakramentu małżeństwa.

Z Centrum Duszpasterskim WESOŁA54 współpracuje także SPLOT Studio, które w swej ofericie proponuje m.in. stylizację i dekorację uroczystości ślubnych.

 

 


 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

1. Czy są jeszcze wolne miejsca na termin od 8 października - 26 listopada 2015? 

Tak, są jeszcze wolne miejsca na ten termin kursu.

 

2. W jakich godzinach odbywa się kurs? 

Proponowana godzina spotkań to 18.00, ale jest to kwestia otwarta – do ustalenia z grupą narzeczonych.

 

3. Jaka jest jego cena?

Cena kursu wynosi 200 zł od pary i obejmuje:

• dziewięć spotkań warsztatowych w małej grupie,

• jedno spotkanie indywidualne z prowadzącym,

• materiały,

• dwa spotkania w Poradni Rodzinnej dotyczące Naturalnego Planowania Rodziny.

 

4. Czy w ramach kursu jest również spotkanie z Panią z poradni? 

Tak jak wspomniałam wyżej, w ramach kursu spotykamy się również w Poradni Rodzinnej.

 

5. Czy trzeba zapisywać się osobiście czy można e-mailem/przez telefon?

Zapisy odbywają się telefonicznie lub drogą mailową.

 

6. Czy kurs odbywa się w formie warsztatowej czy konferencyjnej?

Wyjątkowością tego kursu jest to, że odbywa się w formie warsztatowej - spotykamy się w małej grupie narzeczonych (3-7 par), każde spotkanie to osobny temat dotyczący relacji małżeńskiej, w czasie którego odbywają się wspólne dyskusje, rozmowy i ćwiczenia w grupach, a głównie w parach. Kurs pozwala nie tylko zdobyć wiedzę dotyczącą małżeństwa, ale także przygotować się do niego od strony praktycznej. Pozwala lepiej poznać narzeczoną/narzeczonego, zbudować wspólną wizję małżeństwa, a także zdobyć potrzebne umiejętności do budowania szczęśliwego związku.

 

Zobacz profil  Kursu: https://www.facebook.com/wesola54.kursyprzedmalzenskie?fref=ts