DA - Wesoła 54
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

DA

 

Jestem osobą uzależnioną, nawracającą się, szukającą szczęścia w nowym życiu – życiu bez alkoholu i narkotyków. Co ma wspólnego z tym DA? W pewnym momencie zrozumiałem, że nie znajdę upragnionego szczęścia bez Pana Boga. Myslę, że każdy sposób jest dobry, by się do Niego zbliżyć. I dlatego zacząłem przychodzić do Duszpasterstwa: bywa, że czuję się bardzo samotny, dlatego też chcę poznawać nowych ludzi, od których będę mógł uczyć się choćby poprawnego porozumiewania się: niestety, znam głównie język ulicy i więzienia. Ponadto moje nawracanie się to także lektura Pisma świętego, a spotkania biblijne w DA bardzo mi w tym pomagają. Trudna sytuacja finansowa na wiele nie pozwala, jednak staram się. Byłem raptem na kilku spotkaniach, wierzę jednak mocno, że już niedługo bedę mógł bardziej się zaangażować w Duszpasterstwo. Uważam, że warto, że ma to głęboki sens. Wierzę, że Bóg ma dla mnie swój plan, a ja ciągle powtarzam: “Jezu, ufam Tobie”. I tak ciągnę to moje już trzeźwe życie. Różnie bywa, jednak Duszpasterstwo daje mi inne, głębsze spojrzenie na życie. To tyle moich smętów :-). Pozdrawiam i zapraszam.

– Daniel

 

Dla mnie DA to miejsce szalenie rozwijające. Dzięki temu, że tu trafiłam, uczę się Boga i wiary, którą pogłębiam. Uczę się drugiego człowieka – to tutaj poznałam najwspanialszych ludzi w życiu! Uczę się też siebie samej – tego kim jestem, jak widzą mnie inni, czym mogę się z nimi podzielić. Właściwie to miejsce ma wiele wspólnego z rodziną, choć nie mieszka się pod jednym dachem na stałe. Całe szczęście że "dom" mamy wspólny i otwarty dla każdego :)

– Oliwia

 

DA jest dla mnie miejscem, które pozwala trwać i być w samym sercumojej wiary, sercu, którym jest Chrystus. Pomaga mi rozwijać “dwa skrzydła”, o których pisał w swojej encyklice Jan Paweł II - wiarę i rozum.

- Karol