Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)
Weźmijcie Ducha Świętego! (J 20, 22)

Studnia

 

Kieleckie Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA to inicjatywa grupy Profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, pod patronem Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej.

Pierwsze spotkanie odbyło się 8 listopada 2014 r.

Jest to propozycja dla wszystkich, młodszych i starszych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę religijną. Inicjatywa ta służyć pragnie ożywieniu formacji intelektualnej członkow parafialnych wspólnot, ruchów czy stowarzyszeń działających na terenie naszej Diecezji.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty w godz. od 9.00 do 12.00, w WSD oraz w Centrum duszpasterskim WESOŁA54. Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, którym jest jeden z wielkich problemów chrześcijańskich.

Problematyka prowadzonych zajęć mieści się w czterech blokach tematycznych: filozofia, teologia, duchowość i nauki społeczne. Każde spotkanie składa się z dwóch 45-minutowych wykładów oraz godzinnej dyskusji, w której udział biorą wszyscy obecni. W przerwie - słodki poczęstunek.

Wykładowcami są Profesorowie kieleckiego Seminarium oraz Goście  z różnych ośrodków akademickich naszego kraju.

W imieniu Organizatorów - Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II oraz Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 - serdecznie zapraszamy do włączenia się w dzieło współtworzenia tej nowej i ważnej instytucji w naszym regionie.

Strona internetowa: www.studnia.net

 

 

Plan zajęć:

Listopad: CZŁOWIEK

Grudzień: WOLNOŚĆ

Styczeń: BÓG

Luty: PRAWDA

Marzec: ŚMIERĆ

Kwiecień: WSPÓLNOTA

Maj: WARTOŚCI

Czerwiec: KOŚCIÓŁ

 

 

Współtwórcy:

ks. Miłosz Hołda (moderator)

ks. Paweł Tambor

ks. Rafał Dudała

ks. Marcin Kowalski

ks. Tomasz Siemieniec

ks. Adam Wilczyński

 

 

 
 

 

 

autocad lt 2018 for sale online lt 2018 product how to buy sketchup 2016 you can try this out student license cost office 2016 coreldraw graphics suite x7 education version cheap license autocad 2015