Cykl wydarzeń artystyczno-edukacyjnych pt. „Do góry! Wojtyła na 101”.

Celem projektu jest ukazanie w artystycznej formule ponadczasowej wartości nauki Jana Pawła II jako bogatego zasobu dóbr polskiej kultury związanego z wartościami duchowymi Polaków. Służyć temu będą spotkania artystyczno-edukacyjne organizowane w miejscach, w których przebywają osoby często wykluczone z bieżącego życia kulturalnego. Wydarzenia będą miały miejsce m.in. w siedzibie Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce, w Domu św. Jana Pawła II w Pietraszkach, Domu dla niepełnosprawnych w Piekoszowie, Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Kielcach. W spotkaniach wezmą udział kieleccy aktorzy: Joanna Kasperek oraz Wojciech Niemczyk, którzy w artystycznej formie przestawią wybrane fragmenty z nauczania św. Jana Pawła II. Spotkania poprowadzi redaktor dr Katarzyna Bernat, dyrektor publicystyki i informacji Radia eM Kielce, która z zaproszonymi gośćmi przybliży uczestnikom wydarzeń najważniejsze słowa papieża. Rozmowy i recytacje transmitowane będą na żywo w Internecie.

W ramach projektu odbędzie się w sumie 6 spotkań artystyczno-edukacyjnych z udziałem twórców i artystów. Wydarzenia transmitowane będą na żywo poprzez facebookowy profil Wesoła54 oraz na stronie emkielce.pl . Pierwsze spotkanie i transmisja już 16 listopada o godz. 12.00. Miejscem spotkania będzie siedziba Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.