grupy banner

Chrześcijański Teatr Tańca

CO robimy?

Działamy od listopada 2016 roku. Nasza nazwa to ideał, do którego chcemy stale dążyć, a celem jest połączyć taniec i teatr, modlitwę i dylematy wiary w formie krótkich spektakli wystawianych m.in. w kościołach. Choć to bardzo popularna forma dla grup protestanckich, staramy się jednak przybliżyć ją także we wspólnotach katolickich. Nie dążymy do tworzenia tańca modlitewnego, ale do wytańczenia modlitwy poprzez różne style tańca jazzowego. Inspirację stanowi dla nas spektakl Alvina Aileya „Revelations” (1960), choreograficzna opowieść o wierze czarnoskórych niewolników. Jest to przykład znakomicie zrealizowanej symbiozy tańca jazzowego i współczesnego z towarzyszeniem muzyki gospel.

Podczas zajęć (1,5 godziny) poznajemy techniki tańca jazzowego, klasycznego i współczesnego: przez godzinę pracujemy nad ciałem i technikami tańca, a pół godziny przeznaczamy na naukę choreografii.

Podczas prób obowiązuje przylegający do ciała strój, np. body/t-shirt i legginsy; na stopach baletki, skarpety, jazzówki.

W czerwcu, na koniec każdego sezonu artystycznego, prezentujemy krótki spektakl.

 

KOGO zapraszamy?

Panie i panów, tj. uczniów szkół średnich, studentów i osoby do 30 roku życia. Mile widziani także uczniowie szkół podstawowych. Ważne i oczywiste: brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tańca.

Zapraszamy osoby początkujące, średnio- i bardzo zaawansowane, którym jednak nie braknie cierpliwości dla mniej doświadczonych tancerzy.

 

KIEDY spotykamy się?

Próby w każdy wtorek w godz. 17:30 – 19:00w sali lustrzanej Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, ul. Św. Stanisława Kostki 17.

 

KTO koordynuje?

Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Katarzyna Kozior
 
 
 
 
 

 

Katarzyna Kozior