grupy banner

Duszpasterstwo Talent

CO robimy?

Nasza grupa, działająca w ramach Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Diecezji Kieleckiej, jest częścią ogólnopolskiego projektu pastoralnego prowadzonego przez Księży Sercanów.

Najważniejsze z realizowanych przez nas celów to promocja modelu "moralnego menadżera", wszak bycie chrześcijańskim przedsiębiorcą czy pracodawcą wymaga nie tylko profesjonalizmu i skuteczności, ale również określonych predyspozycji duchowych i moralnych; pomoc w pogłębieniu życia duchowego przez uczestnictwo w modlitwie i refleksji nad Słowem Bożym; poszukiwanie odpowiedzi na pytania przedsiębiorców dotyczące etyki w biznesie; rozwijanie znajomości społecznej nauki Kościoła; wymiana doświadczeń; integracja środowisk chrześcijańskich przedsiębiorców.

Spotkania mają charakter duszpasterski, a zatem nie łączą się z popieraniem jakiejś partii czy stowarzyszenia; nie są też związane z organizowaniem zbiórek, nawet na najbardziej szlachetne cele.

Ponadto uczestniczymy w rekolekcjach, konferencjach, wspólnych wyjściach do kina czy teatru oraz wycieczkach.

Prowadzimy trzy ośrodki: w Kielcach, w Busku-Zdroju oraz w Staszowie (diecezja sandomierska).

 

KOGO zapraszamy?

W sposób szczególny osoby odpowiedzialne za kształt życia gospodarczego w naszym regionie: przedsiębiorców, pracodawców, osoby prowadzące działalność gospodarczą, menadżerów, dyrektorów i osoby kierujące zespołami pracowników. Zapraszamy także studentów i absolwentów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w duchu nauczania społecznego Kościoła.

 

KIEDY spotykamy się?

Kielce, Centrum Duszpasterskie WESOŁA54: pierwsza środa miesiąca

Godz. 18:00: adoracja – Msza święta – spotkanie formacyjne

 

Busko-Zdrój, Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP: ostatni wtorek miesiąca

Godz. 18:00 (w okresie zimowym godz. 17:00): Msza święta – spotkanie formacyjne

 

Staszów, Kościół św. Bartłomieja: pierwsza środa miesiąca

Godz. 18:00 (w okresie zimowym godz. 17:00): Msza święta – spotkanie formacyjne

 

KTO koordynuje?

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Piwowarczyk

Katarzyna Piwowarczyk

Wiesław Ruchomski

Wiesław Ruchomski