grupy banner

Schola muzyczna

CO robimy?

Głównym celem jest posługa w ramach liturgii. Pragniemy, aby wszyscy, gromadzący się co niedzielę na Mszy świętej o godz. 18:30 w kościele akademickim, mogli modlić się pięknym śpiewem. Zadaniem scholi jest, co najwyżej, poprowadzenie tej modlitwy.

Zdecydowaliśmy się na pewien typ repertuaru, mający wprowadzić uczestników w misteria sprawowane podczas liturgii. Śpiewamy chorał gregoriański, kanony z Taizé, pieśni tradycyjne i utwory, które powstały w środowisku dominikańskim; przewodnikiem jest dla nas śpiewnik „Niepojęta Trójco”. Poza niedzielną Mszą świętą, śpiewamy również podczas innych liturgii i nabożeństw sprawowanych przy Wesołej: rekolekcji, rorat, drogi krzyżowej, drogi światła, akatystu itp.

Wspólna praca nad emisją głosu i poznawaniem repertuaru buduje również wspólnotę, dlatego schola to także grupa przyjaciół, zawsze jednak otwarta na nowe osoby.

 

KOGO zapraszamy?

Wszystkich, którzy chcieliby z nami śpiewać. Osób, które naprawdę nie mogą tego robić, jest na świecie bardzo mało. Dlatego też niewielka jest szansa, że jesteś jedną z nich. Pomożemy Ci odnaleźć Twój głos! Większość z nas swoją przygodę ze scholą rozpoczynała od stwierdzenia: „ja to właściwie nie śpiewam…”. I tak oto przekonaliśmy się, że potrafimy.Istnieje jedynie górna granica wieku – 45 lat.

 

KIEDY spotykamy się?

Próby odbywają się w poniedziałki, po wieczornej Mszy świętej, tj. ogodz. 19:15.

Rozśpiewujemy się również w niedzielę przed Mszą świętą: start o godz. 17:45.

 

KTO koordynuje?

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Damian Kozieł
 
 
 

 

Damian Kozieł

 
 
 
 
 
 

 

Piotr Świerczyński
 
 
 

 

Piotr Świerczyński