grupy banner

Akademickie

CO robimy?

Duszpasterstwo Akademickie to miejsce dorastania w wierze, poznawania i odkrywania naszego Pana, uczenia się współpracy i odpowiedzialności, ale też zawiązywania przyjaźni na całe życie.

Centrum naszych działań stanowi coniedzielna Msza święta – odważnych zapraszamy do grupy ministrantów, a dołączyć można bezpośrednio przed rozpoczęciem liturgii. Codziennie zaś od godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ponadto śpiewamy, w ramach scholi, cztero- i jednogłosem. Repertuar dobieramy tak, by służył wprowadzeniu uczestników w misteria sprawowane podczas liturgii: chorał gregoriański, kanony z Taizé, pieśni tradycyjne i utwory, które powstały w środowisku dominikańskim. A poza emisją głosu i poznawaniem repertuaru tworzymy także grupę przyjaciół, stale otwartą na nowe osoby.

I wreszcie spotkanie formacyjne, którego istotą jest poznanie Boga przychodzącego do nas poprzez Słowo, umiłowanie Go i pójście za Nim, dokądkolwiek zechce nas poprowadzić.

 

KOGO zapraszamy?

Tych, którzy są studentami i chcą uczestniczyć w naszych spotkaniach. Nie ma żadnych formalnych wymagań; po prostu – poznaj plan naszych działań i wybierz spotkanie dla siebie.

 

KIEDY spotykamy się?

Poniedziałek, godz. 19:15 – próba scholi

Wtorek, godz. 18:30 – Msza święta akademicka oraz spotkanie modlitewno-biblijne

Niedziela, godz. 18:30 – Msza święta akademicka

 

KTO koordynuje?

Stanisław Sadowski

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. Stanisław Sadowski

Magdalena Strzelczyk

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Strzelczyk