grupy banner

Kurs przedmałżeński

CO robimy?

Kursy narzeczeńskie prowadzone przy użyciu metod aktywizujących mają na celu pomoc w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych, którzy pragną dobrze przemyśleć swój wspólny projekt życia i gotowi są poświęcić na to nieco więcej czasu, aniżeli jest to zwykle praktykowane.

Wyjątkowością kursu jest to, że odbywa się w formie warsztatowej: spotykamy się w małej grupie narzeczonych (3-7 par), każde spotkanie to osobny temat dotyczący relacji małżeńskiej, podczas którego odbywają się wspólne dyskusje, rozmowy i ćwiczenia w grupach, a głównie w parach. Kurs pozwala nie tylko zdobyć wiedzę dotyczącą małżeństwa, ale także przygotować się do niego od strony praktycznej. Pozwala lepiej poznać narzeczoną/narzeczonego, stworzyć wspólną wizję małżeństwa, a także zdobyć potrzebne umiejętności do budowania szczęśliwego związku.

Kurs odbywa się trzy razy w roku w ramach edycji jesiennej, zimowej oraz wiosennej; składa się z dziewięciu spotkań warsztatowych (ok. 1,5 godziny) odbywających się raz w tygodniu przez dziewięć kolejnych tygodni oraz jednego spotkania wykładowego. Na zakończenie kursu sprawowana jest niedzielna Msza święta w intencji narzeczonych.

Istnieje możliwość, aby w ramach kursu odbyć spotkania w poradni rodzinnej dla narzeczonych przy Centrum Duszpasterskim WESOŁA54.

Koszt kursu to 200 zł (od pary). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

KOGO zapraszamy?

Przede wszystkim narzeczonych, ale również pary, które chcą dobrze poznać siebie nawzajem i za pomocą kursu potwierdzić, że to właśnie ze sobą pragną budować wspólną przyszłość małżeńską.

 

KIEDY spotykamy się?

Proponowany dzień spotkań to czwartek, godz.18:00. Istnieje też możliwość dostosowania dnia i godziny spotkań do możliwości grupy.

Sprawdź kiedy rozpoczynają się kursy!

KTO koordynuje?

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Weryszko

dr Małgorzata Weryszko