grupy banner

Dialogi o religii

CO robimy?

Kościół obywatelski to miejsce kształtowania postaw obywatelskich, kuźnia talentów, które można i należy rozwijać. Miejscem realizacji tych zadań jest szeroko rozumiane zaangażowanie w życie społeczne naszego miasta i regionu.

Celem, jaki przyświeca współtworzącym to dzieło, jest zmiana (odnowa) społeczeństwa, gdzie sprawą fundamentalną pozostaje odkrywanie, poznawanie i praktyczna realizacja chrześcijańskich cnót społecznych.

W ramach spotkań zapraszani są znani i ciekawi ludzie, którzy w swej działalności społecznej nawiązują do idei społeczeństwa obywatelskiego oraz społecznego nauczania Kościoła.

 

KOGO zapraszamy?

Zaproszenie kierujemy do wszystkich zaangażowanych w działalność społeczną: samorządowców, lokalnych liderów, członków stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych. Pozostając otwarci zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć inicjatywy społeczne inspirowane wartościami chrześcijańskimi.

 

KIEDY spotykamy się?

Informacje na temat wykładów, dyskusji i warsztatów podawane są na bieżące w ramach ogłoszeń duszpasterskich oraz umieszczane na stronie internetowej.

 

KTO koordynuje?

Rafa-Dudaa

ks. Rafał Dudała

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.