grupy banner

Skrzydła

CO robimy?

Ośrodek Inspiracji SKRZYDŁA jest przestrzenią otwartą i miejscem dialogu dla pragnących poznania, szukających zrozumienia i dających wsparcie. Cele, które sobie stawiamy, to szeroko rozumiana pomoc psychologiczna; zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej problemów zdrowia psychicznego, zapobiegające stygmatyzacji, znoszące nieracjonalne stereotypy, uprzedzenia i wykluczenie osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego; promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego w szkołach, środowisku akademickim i społeczności lokalnej; wspieranie rozwoju osobowości.

Realizacji tych celów służy szereg propozycji i stosowanych w działaniu metod: bezpłatne konsultacje psychologiczne w zakresie problemów życia małżeńskiego i rodzinnego,wsparcie psychoonkologiczne, wsparcie w sytuacjach kryzysowych, mediacja oraz osiągnięcie równowagi psychicznej(wstępne opracowywanie strategii i formy pomocy rekomendowanej z uwzględnieniem współczesnej wiedzy i skuteczności różnych interwencji terapeutycznych) oraz poradnictwa dla młodzieży szkolnej i akademickiej; rozwój współpracy międzysektorowej i międzyinstytucjonalnej w regionie (m.in. kooperacja ze Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji); współorganizacja projektów prospołecznych i warsztatów szkoleniowych, motywacyjnych, promocyjnych i profilaktycznych; edukacja rówieśnicza w środowisku lokalnym z udziałem przeszkolonych wolontariuszy.

 

KOGO zapraszamy?

Jest to Ośrodek otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Ponadtozapraszamy studentów i szeroko pojętą społeczność akademicką do współpracy przy realizowaniu projektów i własnych inicjatyw.

 

KIEDY spotykamy się?

Spotkania w formie konsultacji psychologicznych odbywają się w ramach dyżurów w sali SKRZYDEŁ przy Rektoralnym Kościele Akademickim Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 we wtorki, w godzinach 17.00-20.00. Najlepiej zgłosić się telefonicznie pod numerem 885 541 885 lub mailem, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przy użyciu tego kontaktu można również umówić się na indywidualnie spotkanie.

 

KTO koordynuje?

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 885 541 885

 
 
 

Izabela Złonkiewicz

Izabela Złonkiewicz