kosciol banner

1 NIEDZIELA ADWENTU (A), 1 GRUDNIA 2019

 

 • Rozpoczęliśmy w naszym kościele rekolekcje adwentowe zatytułowane „Pisarze Ewangelii”, dla których inspiracją będą czterej Ewangeliści i towarzysząca im symbolika. Dziękujemy dziś za obecność. ks. Kazimierzowi Stasiakowi, pallotynowi, który pełni posługę rekolekcjonisty i kierownika duchowego, jest duszpasterzem w kościele rektoralnym na kieleckiej Karczówce. W przyszłą niedzielę w orędzie Ewangelii wg. św. Marka wprowadzi nas ks. Grzegorz Stachura.
 • Od jutra zapraszamy do udziału we Mszy świętej roratniej, która sprawowana będzie codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6:30. Po Mszy wspólnie jemy śniadanie.
 • We wtorek (3 grudnia) kolejne spotkanie w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. W ten weekend studenci wyjechali na dni skupienia w Góry Świętokrzyskie.
 • W środę (4 listopada) zapraszamy na ostatnie już spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w ramach programu Powołani do Sukcesu. Biznes wg Reguły św. Benedykta. Msza święta o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjno-dyskusyjne. Dziś członkowie Duszpasterstwa biorą udział w ogólnopolskiej pielgrzymce TALENTu do Sanktuarium w Łagiewnikach.
 • W pierwszy czwartek miesiąca (5 grudnia) zapraszamy na Eucharystię, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu „Daj się kochać”.
 • WDSiE zaprasza na kolejne spotkanie formacyjne zatytułowane „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Konferencję wygłosi o. Tomasz Trawiński, franciszkanin i duchowy opiekun Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano” w Chęcinach, zaś świadectwo – Daniel Płoński z CD WESOŁA54. Sobota (7 grudnia), godz. 9:00: Eucharystia. Spotkanie ma charakter otwarty.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Franciszek odczarowany”, przybliżającego osobę i pontyfikat papieża Franciszka. Gościem będzie p. Magdalena Wolińska-Riedi promująca swoją książkę „Kobieta w Watykanie” (rozmowę poprowadzi Juliusz Braun). Poniedziałek (9 grudnia), godz. 18:00. Spotkania, organizowane przez KIK, mają charakter otwarty.
 • Zapraszamy do udziału w Kursie przeznaczonym dla rodziców i osób samotnie wychowujących dzieci do lat 10. Na kurs składa się pięć sesji dwugodzinnych, obejmujących prezentacje i dyskusje w grupach. Rozpoczęcie w piątek 10 stycznia. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 • Stowarzyszenie Jana Karskiego zaprasza na VIII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, które w dniach 7-14 grudnia odbywać się będą pod hasłem troski o Ziemię. Wśród wydarzeń m.in. spacer ornitologiczny po Kielcach, warsztaty życia less weste, spotkania z rabinką Małgorzatą Krodowicz i o. Stanisławem Jaromim, franciszkaninem, promotorem chrześcijańskiej ekologii i autorem książki „Boska Ziemia”. Więcej na stronie Stowarzyszenia i na plakatach.
 • Pragnę poinformować, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka; czwartek: kurs narzeczeński, modlitwa wstawiennicza WDSiE; Smak Karmelu; Urzekająca piątek: grupa modlitwy uwielbienia; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”. Prasa: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.