kosciol banner

1 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM. ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY (A), 29 GRUDNIA 2019

 

 • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz wzięli udział w tegorocznej Pasterce: scholi muzycznej, służbie liturgicznej, osobom dekorującym ołtarze i sprzątającym świątynię oraz wszystkim uczestnikom. Dziękuję za podarowaną nam choinkę. Dziękuję także tym, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych rorat, zarówno celebracji Mszy świętej, jak i wspólnych śniadań.
 • We wtorek, ostatni dzień roku kalendarzowego, Msza święta o godz. 18:30 połączona z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym. W środę (1 stycznia) Uroczystość Świętej Boże Rodzicielki Maryi – Msze święte o godz. 10:30 i 18:30.
 • W pierwszy czwartek miesiąca (2 stycznia) zapraszamy na Eucharystię, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu „Daj się kochać” prowadzona przez WDSiE.
 • W przyszłą niedzielę (5 stycznia) po Mszy świętej wieczornej koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru „Antidotum”.
 • Teatr Seminaryjny zaprasza na spektakl Mikołaja Gogola „Rewizor”. Pełny terminarz – na plakacie w gablocie. Studenci naszego Duszpasterstwa zapraszają do wspólnego wyjścia: 12 stycznia (niedziela), 19:30. Osoby chętne prosimy zgłaszać swój udział w zakrystii. Wstęp bezpłatny.
 • Zapraszamy do udziału w tegorocznym programie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Program, zatytułowany „Zostać liderem, pozostać sługą”, inspirowany jest w dużej części duchową propozycją św. Ignacego z Loyoli. Pierwsze spotkanie w środę (8 stycznia) po Mszy świętej.
 • Zapraszamy do udziału w Kursie przeznaczonym dla rodziców i osób samotnie wychowujących dzieci do lat 10. Na kurs składa się pięć sesji dwugodzinnych, obejmujących prezentacje i dyskusje w grupach. Rozpoczęcie w piątek 10 stycznia. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 • Zimowa edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących przy naszym Centrum Duszpasterskim rozpocznie się 16 stycznia. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną dobrze przemyśleć wspólny projekt życia i gotowi są na to poświęcić trochę więcej czasu. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
 • Pragnę poinformować, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka; czwartek: kurs narzeczeński, modlitwa wstawiennicza WDSiE; Smak Karmelu; Urzekająca piątek: grupa modlitwy uwielbienia; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”. Prasa: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.