kosciol banner

1. Niedziela Wielkiego Postu (A), 1 marca 2020

 • Trwa okres Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej. Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim odbędą się w dniach 8-11 marca i poprowadzi je o. Krzysztof Pałys OP, duszpasterz powołań dominikańskich. W przyszłą niedzielę – godz. 10:30 oraz 18:30. W dni powszednie: 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, 18:30 – Msza święta, 19:15 – konferencja rekolekcyjna.
 • Wraz ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy na otwarte spotkanie poświęcone zdrowemu trybowi życia, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedniej diety. 18:30 Msza święta (oraz litania do św. Jana Pawła II). 19:30 konferencja i dyskusja. Wstęp wolny dla chętnych.
 • W pierwszą środę miesiąca (4 marca) zapraszamy do udziału w spotkaniu Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Program, zatytułowany „Zostać liderem, pozostać sługą”, inspirowany jest w dużej części duchową propozycją św. Ignacego z Loyoli. Msza święta (18:30), a po niej spotkanie formacyjno-dyskusyjne.
 • W pierwszy czwartek miesiąca (5 marca) zapraszamy na Eucharystię, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu „Daj się kochać” prowadzona przez WDSiE.
 • Trwa zimowa edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących.
 • W najbliższy piątek i sobotę (6-7 marca) w Skorzeszycach odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Samorządowców Regionu Świętokrzyskiego. Prosimy o przekazywanie zaproszenia osobom zainteresowanym.
 • W najbliższą sobotę o godz. 10:30 spotkanie formacyjne dla Ministrantów.
 • Trwają przygotowania do Triduum Paschalnego. Zapraszamy osoby zainteresowane uczestnictwem w czterogłosowej scholi, która będzie śpiewać podczas uroczystości w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wigilię Paschalną. Próby odbywać się będą dwa razy w tygodniu: pierwsza 2 marca (poniedziałek) o godz. 18:00. Osoby związane z naszym Centrum Duszpasterskim bardzo proszę o przekazywanie tej informacji innym. Zgłoszenia w zakrystii bądź u osób odpowiedzialnych za scholę – Damiana i Piotra.
 • Zachęcamy do udziału w akcji „Wymiana Ciepła”. Przed kościołem został ustawiony wieszak, gdzie można zostawić odzież zimową dla osób potrzebujących. Zachęcam również do tego, by przekazywać tę informację osobom zainteresowanym, potrzebującym ciepłego ubrania.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i owoce.
 • Pragnę przypomnieć, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znaleźć można przy wyjściu z kościoła.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej; Ruch Czystych Serc; Klub Inteligencji Katolickiej; Duszpasterstwo Nauczycieli; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka (zawieszone); czwartek: Duszpasterstwo 25+; kurs narzeczeński; modlitwa wstawiennicza; Smak Karmelu; Urzekająca; piątek: grupa modlitwy uwielbienia; kurs dla rodziców; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; Msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 9:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 6 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.