kosciol banner

10. Niedziela zwykła (B), 9 czerwca 2024

 • W czerwcu Litania do Najświętszego Serca Jezusa – na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą.
 • W imieniu mam oraz taty samotnie wychowujących dzieci – dziękujemy za przekazanie kart upominkowych, które trafiły do 25 osób przebywających czasowo w 4 placówkach opiekuńczych Kielc i powiatu kieleckiego. Dziękujemy także wolontariuszom z grup – akademickiej i postakademickiej.
 • Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na warsztaty taneczne prowadzone przez członka zespołu ludowego. Wtorek, 11 czerwca, godzina 19:20. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii i na profilu społecznościowym. Osoby niepełnoletnie (powyżej 15 roku życia) wymagają pisemnej zgody opiekunów – formularz na stronie internetowej i w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 • W ramach tegorocznych Targów SacroExpo WESOŁA54 i Targi Kielce organizują debatę panelową zatytułowaną: Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele. W spotkaniu udział wezmą: Monika Białkowska (Przewodnik Katolicki), Aneta Liberacka (Stacja7), Paweł Milcarek (Christianitas) oraz Zbigniew Nosowski (Więź). 11 czerwca (wtorek), godz. 17:00. Targi Kielce, sala E3.
 • W czwartek spotkanie Grupy Postakademickiej: godz. 18:45, aula na Wesołej.
 • Grupa modlitwy wstawienniczej zaprasza do udziału w otwartym spotkaniu: piątek (14 czerwca). Spotkanie w kościele bezpośrednio po Mszy świętej: wspólne uwielbienie oraz możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
 • Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii zaprasza na spotkanie w sobotę 15 czerwca. Konferencję „Rola świadectwa w głoszeniu Dobrej Nowiny” wygłosi ks. dr Tomasz Szczepanik. Rozpoczęcie o godz. 9:00 Eucharystią – następnie konferencja w auli, poczęstunek i spotkania w grupach. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Zapraszamy do udziału w Spływie kajakowym rzeką Nidą: pierwsza sobota wakacji (6 lipca). Na zakończenie zaplanowana jest Msza święta oraz ognisko: koszt 100 zł (od osoby) – dla najmłodszych zniżki. Więcej szczegółów oraz zapisy (do 25 czerwca) – u koordynatorów grup oraz w zakrystii.
 • Kielecki oddział Fundacji Opcja Benedykta zaprasza do spędzenia soboty (6 lipca) w Opactwie Cystersów w Wąchocku. Zwiedzanie opactwa, spotkania na temat cysterskiej duchowości i muzyce, obiad w średniowiecznym refektarzu, a także udział w niezwykłym koncercie zespołu Schola Cantorum Minorum Chosoviensis: XIII-wieczny chorał cysterski w murach z tego samego czasu. Spotkanie ma służyć integracji przyjaciół Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej. Koszt: 200 zł od osoby, 300 zł za parę. Więcej informacji i adres strony z zapisami na ulotkach przy wejściu do kościoła i w zakrystii.
 • W sobotę grupa 7 dzieci ze Szkoły Montessori i z Leśnej Szkoły Podstawowej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę – wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi ze Szkoły Podstawowej nr 11 – wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.
 • Na kilkanaście dni przed kolejną rocznicą pogromu kieleckiego wybitni humaniści podzielą się swoimi refleksjami dotyczącymi obecności zła w indywidualnym życiu każdego człowieka, a także w życiu społecznym. Wykłady pod wspólnym tytułem „Wobec zła” odbywać się będą w dniach 16-20 czerwca o godz. 17.30 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach. Wstęp wolny.
 • Ogłoszenia duszpasterskie oraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (30 maja, 1 oraz 2 czerwca): 2710 zł.
 • Kancelaria: tel.: 605 150 223; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.