kosciol banner

12. Niedziela zwykła (C), 19 czerwca 2022

 • W czerwcu Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą.
 • We wtorek (21 czerwca) Msza święta z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża, a po niej konferencję pt. „O rozeznawaniu woli Bożej” wygłosi o. Jan Strumiłowski, rekolekcjonista i autor wielu publikacji religijnych. Zapraszamy młodych oraz ich krewnych i przyjaciół do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Patrona Rodziny.
 • W czwartek (23 czerwca) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, święto patronalne Szkoły Pisania Ikon działającej przy naszym Centrum Duszpasterskim. W tym dniu podczas Mszy świętej – obrzęd pobłogosławienia, poświęcenia i okadzenia nowo wykonanych ikon.
 • Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii zaprasza na spotkanie w sobotę 25 czerwca, godz. 9:00: konferencję pt. Posłuszeństwo wspólnoty wobec Boga, wygłosi dominikanin o. Paweł Pawlikowski. Ponadto w programie: medytacja, Eucharystia, poczęstunek i spotkania w grupach. Spotkanie jest otwarte – zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Zapraszamy do udziału w dorocznym spływie kajakowym rzeką Nidą. W jego trakcie przewidziana jest Msza święta, na zakończenie – ognisko. 9 lipca (sobota), koszt 100 zł (od osoby) – dla najmłodszych zniżki. Więcej szczegółów oraz zapisy – w zakrystii.
 • Centrum Duszpasterskie WESOŁA54 prowadzi działalność służącą wsparciu obywatelkom i obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie naszego miasta i okolic: Punkt Informacji Medycznej świadczący podstawową pomoc w zakresie zdrowia oraz ośrodek „Przystań” udzielający wsparcia dzieciom ukraińskim z możliwością krótkiego pobytu dziennego; w porozumieniu z Fundacją Sióstr św. Dominika prowadzimy zbiórkę produktów spożywczych, które będą dostarczone i rozdysponowywane wśród osób z obszarów objętych działaniami wojennymi i przebywającymi czasowo w bezpiecznych rejonach Ukrainy. Kosze wystawione są w przedsionku kościoła w dni powszednie w godzinach 17:30-19:30, zaś w niedzielę przy okazji Mszy świętych.
 • W sobotę sprawowana jest Msza święta rzymskokatolicka w j. ukraińskim (18:30) z formularzem niedzielnym. Liturgia greckokatolicka sprawowana jest w niedzielę o godz. 10:00 w auli Centrum. Liturgia prawosławna sprawowana jest w niedzielę o godz. 10:00 w Cerkwi św. Mikołaja przy ul. Bodzentyńskiej. Ulotki do zabrania – przy wyjściu z kościoła.
 • Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w II Festiwalu „Duchowość – Rekapitulacje” pod hasłem „Jezus spotyka Buddę” (22-26 czerwca). Spotkania przybliżające podobieństwa i różnice między buddyzmem a chrześcijaństwem, świadectwa ojców jezuitów czerpiących z tradycji buddyjskiej, wystawa, dyskusje, koncert oraz możliwość udziału w odosobnieniu, gdzie w medytację wprowadzi o. Stefan Bauberger SJ. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia.
 • Powróciliśmy do rozsyłania drogą mailową newslettera z informacjami o życiu naszego Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54. Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem tego rodzaju wiadomości zachęcamy do podania własnego adresu mailowego w zakrystii bądź zapisania go w kwestionariuszu, który znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych niedzielnych (12 czerwca): 600 zł.