kosciol banner

2 NIEDZIELA ADWENTU (A), 8 GRUDNIA 2019

 

 • Dziękuję za pomoc w organizacji i obecność zarówno na weekendzie Duszpasterstwa Akademickiego na Świętej Katarzynie, jak i na pielgrzymce przedsiębiorców i pracodawców do Łagiewnik.
 • Trwają w naszym kościele rekolekcje adwentowe zatytułowane „Pisarze Ewangelii”, dla których inspiracją są czterej Ewangeliści i towarzysząca im symbolika. Dziękujemy za obecność. ks. Grzegorzowi Stachurze, ojcu duchowemu Kieleckiej Pielgrzymki i wikariuszowi parafii katedralnej. W przyszłą niedzielę w orędzie Ewangelii wg. św. Łukasz wprowadzi nas br. Grzegorz Dudek, kapucyn.
 • Zapraszamy do udziału we Mszy świętej roratniej, która sprawowana jest codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6:30. Po Mszy wspólnie jemy śniadanie.
 • W imieniu KIK zapraszamy na spotkanie z p. Magdaleną Wolińską-Riedi promującą swoją książkę „Kobieta w Watykanie” (rozmowę poprowadzi Juliusz Braun). Poniedziałek (9 grudnia), godz. 18:00, Pałacyk Zielińskiego.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na wykład otwarty w ramach Szkoły Pisania Ikon. Godz. 9:30.
 • Wszystkich naszych sympatyków i przyjaciół serdecznie zapraszamy na doroczną wigilię na WESOŁEJ: 20 grudnia (piątek). 18:30 Msza święta, 19:30 wieczerza wigilijna. Propozycja ofiary na organizację wynosi 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • Zapraszamy do udziału w Kursie przeznaczonym dla rodziców i osób samotnie wychowujących dzieci do lat 10. Na kurs składa się pięć sesji dwugodzinnych, obejmujących prezentacje i dyskusje w grupach. Rozpoczęcie w piątek 10 stycznia. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 • Z radością informujemy, iż dwaj nasi ministranci – Daniel Piotrowicz i Michał Łabędzki – przez ks. Bpa Andrzeja Kaletę zostali włączeni do grona lektorów. Natomiast Daniel Płoński, koordynator służby liturgicznej, uzyskał funkcję ceremoniarza Diecezji Kieleckiej. Wciąż aktualne jest zaproszenie do grona ministrantów Kościoła Akademickiego.
 • Stowarzyszenie Jana Karskiego zaprasza na VIII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, które w dniach 7-14 grudnia odbywać się będą pod hasłem troski o Ziemię. Wśród wydarzeń m.in. spacer ornitologiczny po Kielcach, warsztaty życia less waste, spotkania z rabinką Małgorzatą Krodowicz i o. Stanisławem Jaromim, franciszkaninem, promotorem chrześcijańskiej ekologii i autorem książki „Boska Ziemia”. Więcej na stronie Stowarzyszenia i na plakatach.
 • Pragnę poinformować, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka; czwartek: kurs narzeczeński, modlitwa wstawiennicza WDSiE; Smak Karmelu; Urzekająca piątek: grupa modlitwy uwielbienia; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”. Prasa: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.