kosciol banner

2. Niedziela Wielkiego Postu

 • Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00.
 • Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim odbywają się według formuły: zaproszeni rekolekcjoniści głoszą kazania podczas wszystkich niedziel Wielkiego Postu, zarówno o godz. 10.30 jak i 18.30. Wspólnym tematem wszystkich rozważań będzie „Pięć przykazań kościelnych”.
 • Zapraszamy na musical „Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny”, który wystawiony będzie w KCK w środę (28 lutego) o godz. 19:00. Pokazy przedpremierowe o godz. 13:00 we wtorek i w środę (27-28 lutego). Bilety w kwocie 20 zł do nabycia w zakrystii.
 • Zapraszamy do udziału w konferencji „Biblia o finansach”. Jest to praktyczny kurs uczący, w oparciu o wartości chrześcijańskie, zasad związanych z pieniędzmi, stanowiąc także cenną pomoc w zarządzaniu domowymi finansami. Sobota (3 marca), godz. 9:00 – 18:00. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Koordynatorem konferencji jest Grzegorz Rynk.
 • Zapraszamy na koncert zespołu JEDNOCIAŁO małżonków Leny i Maćka Durlaków z Łodzi: sobota (3 marca), godz. 19:00. Wstęp wolny z możliwością złożenia ofiary na potrzeby zespołu. Zapraszamy narzeczonych, małżeństwa, rodziców, dziadków oraz osoby samotne.
 • Zapraszamy na Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne Chorał gregoriański. U źródeł muzyki liturgicznej, które odbędą się w dniach 16-18 marca 2018 roku. Poprowadzą je benedyktynka, s. Hanna Szmigielska oraz o. Grzegorz Doniec OP. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, czym jest chorał gregoriański, jaka jest jego historia i współczesna kondycja. Przede wszystkim jednak będzie to okazja do nauki śpiewu gregoriańskiego. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie i w zakrystii.
 • Już za miesiąc sprawować będziemy w naszym kościele liturgię Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilię Paschalną. W związku z tym organizujemy czterogłosową scholę na każdy z dni. Zapraszamy osoby pragnące włączyć się w śpiew – zgłoszenia mailowo, telefonicznie i w zakrystii. Prosimy również o przekazywanie tego zaproszenia innym. W ten sposób zadbamy o piękno liturgii najważniejszych świąt dla chrześcijan.
 • W ramach spotkań Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w cyklu pięciu spotkań Spowiedź – to nie boli. Wtorek po Mszy świętej w sali Centrum Duszpasterskiego.
 • Duszpasterstwo Postakademickie zaprasza na spotkania biblijne poświęcone Dziełu św. Łukasza – Ewangelii i Dziejom Apostolskim. Zapraszamy wszystkich chcących poznawać Biblię, studiować i modlić się: osoby młode i w średnim wieku (25-45 lat). Czwartek, godz. 19:15.
 • Zapraszamy do udziału w warsztatach „Złamana, ale nie bezsilna” – a kobiet zdradzonych, zniechęconych, chcących poprawić relacje z mężczyznami: 9-11 marca na Karczówce. Prowadzi p. Małgorzata Dąbrowska. Więcej: malgorzatadabrowska.pl
 • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość” – każda z gazet 5 zł.
 • W związku z Festiwalem Czytelniczym – w najbliższy piątek (2 marca) o godz. 9.00 Mszę świętą w naszym kościele sprawował będzie Adam Boniecki.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej oraz kurs języka włoskiego; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji SKRZYDŁA (nieczynne); środa: grupa Macierzanka; czwartek: Duszpasterstwo 25+; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; sobota: Szkoła Pisania Ikon.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (18 lutego): 580 zł.