kosciol banner

2. Niedziela Wielkiego Postu (B), 25 lutego 2024

 • Trwa Wielki Post: w każdy piątek po Mszy świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej (godz. 19:15). W ubiegły piątek nabożeństwo prowadziła Szkoła Pisania Ikon; w najbliższy piątek nabożeństwo będzie prowadzić Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii.
 • Trwają rekolekcje wielkopostne w naszym Kościele, które prowadzi o. Dariusz Piórkowski, jezuita z Krakowa, kierownik duchowy oraz autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii. Publikuje w „Życiu duchowym”, „W Drodze” i na portalu DEON.pl. Temat rekolekcji: „Odczuć miłość Ojca”. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy świętej. W pozostałe dni (poniedziałek – środa) Msza święta o godz. 18.30 z krótką homilią ojca rekolekcjonisty; po Mszy świętej – konferencja. We wtorek po konferencji – dogrywka i spotkanie z ojcem rekolekcjonistą w auli; w środę, na zakończenie rekolekcji, modlitwa dźwiękiem: pieśni pasyjne w jazzowych aranżacjach zespołu Luka Mazur Duo.
 • W czwartek spotkanie Grupy Postakademickiej: godz. 18:30, aula na Wesołej. Po spotkaniu biblijnym – część dyskusyjna poświęcona tym razem zagadnieniu roli kobiety w Kościele. Zapraszamy do udziału.
 • W najbliższy piątek (pierwszy marca) Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas adoracji.
 • Zapraszamy do współtworzenia scholi śpiewającej podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele. Można dołączyć oraz zaprosić znajomych. Próby do liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku odbywają się w poniedziałki o godz. 19:30, do Wigilii Paschalnej – w środy o godz. 19:00. Więcej informacji na plakacie i u członków scholi.
 • Pożegnaliśmy zimę na Wesołej i rozebrany został namiot wymiany ciepła. Dziękujemy wszystkim, którzy w okresie jesienno-zimowym dzielili się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. Niebawem informacje na temat kolejnych akcji organizowanych przez Grupę Charytatywną.
 • Wczoraj upłynął termin trwającej ponad miesiąc anonimowej ankiety na temat kazań i liturgii w naszym kościele. Dziękuję za jej przygotowanie oraz udział; wszystkie opinie zostaną usystematyzowane, zredagowanie i w wersji drukowanej przedstawione do wiadomości nas wszystkich.
 • Działające przy Centrum Duszpasterskim Stowarzyszenie WESOŁA54 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazywać 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła. W ubiegłym roku Stowarzyszenie pozyskało w ten sposób 4800 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych – Środa Popielcowa i niedziela (14 lutego i 18 lutego) – 1740 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.