kosciol banner

2. Niedziela zwykła (A), 15 stycznia 2023

 • Ramowe rozliczenie finansowe Kościoła Akademickiego za rok 2022. Środki z ofiar „na tacę”: 53.182. Z pieniędzy tych pokryto skromne wynagrodzenia osób posługujących na rzecz zakrystii, dekoracji kościoła, sprzątania kościoła, scholi, sekretariatu Centrum oraz organistki (38.800). Pozostałe środki (14.382) przeznaczone zostały na zakup uposażenia liturgicznego kościoła, honoraria za niektóre koncerty, ofiary dla rekolekcjonistów i innych zaproszonych gości oraz w postaci ofiar przy okazji organizowanych zbiórek; część kwoty przeznaczono na spłatę ostatniej raty z tytułu ołtarza Matki Bożej Studenckiej oraz należności z tytułu prac przy wymianie nagłośnienia oraz montażu projektorów multimedialnych. Wynikły z tego tytułu deficyt (ok. 15.000) pokryty został ze środków Stowarzyszenia WESOŁA54. Szczegółowe rozliczenie wraz z planowanymi inwestycjami przedstawię w odrębnym piśmie, które będzie do zabrania i osobistej lektury od przyszłej niedzieli.
 • Dziękuję za wpłaty przeznaczone na zakup i montaż projektorów od osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, jak i jednej z grup Centrum Duszpasterskiego. Zebrana kwota: 12.300. W czwartek zakończono prace montażowe projektorów – w bieżącym tygodniu powinniśmy rozpocząć ich użytkowanie.
 • We wtorek przeżywać będziemy w Kościele Dzień Judaizmu; od środy (15-25 stycznia) będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
 • Od jutra rozpoczynamy wizytę kolędową w akademikach. Najpierw odwiedzimy akademiki UJK: poniedziałek (Fama, Melodia) i wtorek (Odyseja, Łącznik), następnie akademiki PŚ: w środę (Filon, Laura, Mimoza) i w czwartek (Asystent, Bartek, Proton). Rozpoczęcie codziennie o godz. 18.15. Gdyby jednak ktoś ze studentów mieszkających poza akademikiem życzył sobie wizyty księdza – można się zgłosić bezpośrednio do zakrystii bądź telefonicznie.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Kino Wartości, realizowanego we współpracy CD WESOŁA54 i Kino Fenomen (WDK). Film „Blisko”: najpiękniejszy film ubiegłorocznego festiwalu w Cannes i niezwykła opowieść o przyjaźni, sztuce akceptacji własnych błędów oraz nauce przeżywania bolesnych emocji. Kino Fenomen (WDK), czwartek (19 stycznia), 19:00.
 • Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii zaprasza na spotkanie w sobotę 21 stycznia. Konferencję „Przywództwo służebne w rodzinie, firmie i wspólnocie”wygłosi ks. Rafał Dudała. Rozpoczęcie o godz. 9.00 Eucharystią – następnie konferencja w auli, poczęstunek i spotkania w grupach. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy chętnych.
 • Zapraszamy pary małżeńskie na spotkanie (wykład + warsztaty) „Oswoić różnice”. Jak poznać i wykorzystywać odmienności wynikające z płci, charakteru, temperamentu, pochodzenia, wychowania. Prowadzący: Magdalena i Wiesław Grabowscy (Fundacja Prodoteo, publikacje o tematyce rodzinnej). Sobota (28 stycznia), godz. 9:30 – 17:30, aula CD WESOŁA54. Ilość miejsc ograniczona – warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto Stowarzyszenia (20 zł od pary).
 • Trwa akcja Wymiana ciepła, przed kościołem jest ustawiony namiot: kto potrzebuje, może zabrać ciepłą odzież; kto chce się ciepłem podzielić, może zostawić w namiocie ciepłe ubrania.
 • W sobotę (18:30) Msza święta z formularzem niedzielnym w języku polskim; do dyspozycji są teksty w językach – angielskim i ukraińskim ułatwiające uczestnictwo obcokrajowcom.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas niedzielnych Mszy świętych (8 stycznia) – 1086 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.