kosciol banner

21. Niedziela zwykła (C), 21 sierpnia 2022

  • W miesiącach wakacyjnych (do 27 sierpnia) Msza święta w naszym kościele sprawowana będzie tylko w niedziele oraz w uroczystości – 9:30; 11:30; 18:30.
  • Dziękujemy serdecznie za udzielone wsparcie na rzecz świetlicy dla dzieci w Winnicy. Zebrane oraz zakupione ze złożonych ofiar zabawki, gry, materiały papiernicze i pomoce szkolne zostały dostarczone na miejsce. Wkrótce w mediach społecznościowych zamieścimy relacje z działalności LogoClub oraz planowanych wydarzeń dla dzieci w Winnicy.
  • W imieniu twórców – zachęcamy do współpracy w musicalu „Amos”. Zapraszamy chętnych do udziału w scenach zbiorowych (bez ograniczeń wiekowych). Więcej szczegółów i zgłoszenia w zakrystii oraz na plakatach i w mediach społecznościowych WESOŁEJ. Planowany termin premiery: koniec października br.
  • Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na uroczystości upamiętniające Żydów z kieleckiego gettazamordowanych w sierpniu 1942 roku w niemieckim obozie zagłady Treblince. Uroczystości główne odbędą się w niedzielę 21 sierpnia o godz. 19.00 przy pomniku Menora przy al. IX Wieków Kielc. W poniedziałek (22 sierpnia) o godz. 18.30 w kościele św. Franciszka z Asyżu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji zamordowanych, a następnie Droga Krzyżowa z prośbą o pokój w Ukrainie i na świecie. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks.  Manfred Deselaers z oświęcimskiego Centrum Dialogu i Modlitwy.
  • Zainteresowanych otrzymywaniem informacji o życiu naszego Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54zachęcamy do podania własnego adresu mailowego w zakrystii bądź zapisania go w kwestionariuszu, który znajduje się przy wyjściu z kościoła. Przekazywane są one w niezwykle ciekawej i atrakcyjnej graficznie formie – w ten sposób będziemy na bieżąco.
  • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
  • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
  • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych niedzielnych (14 sierpnia): 957 zł oraz świątecznych (15 sierpnia): 586 zł.