kosciol banner

23. Niedziela zwykła (A), 10 września 2023

 • Po okresie wakacji powróciliśmy w naszym kościele do właściwego porządku liturgicznego.

W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania; 18:30 – Msza święta z krótkim kazaniem; we wtorek po Mszy świętej – wspólna modlitwa litanią do św. Jana Pawła II, patrona rodzin.

Msza święta z formularzem niedzielnym w języku polskim: sobota (18:30) oraz niedziela (9:30; 11:30; 18:30). W ramach Mszy świętej o godz. 11:30 – katecheza dla dzieci w sali przy kościele.

Przypominam także wezwanie Księdza Biskupa i zachęcam do osobistego odmawiania po każdej Mszy świętej modlitwy „Pod Twoją obronę” oraz modlitwy do św. Michała Archanioła.

 • Dziękuję za organizację oraz udział we wszystkich zrealizowanych inicjatywach wakacyjnych WESOŁEJ54: warsztaty ikonograficzne zorganizowane przez Szkołę Pisania Ikon, spływ kajakowy rzeką Nidą, wyjazd Duszpasterstwa Akademickiego w Pieniny, rekolekcje Wspólnoty Dobrego Słowa i Eucharystii w Olsztynie (k. Częstochowy), wyjazd Grupy Postakademickiej na Roztocze, spotkanie koordynatorów i osób odpowiedzialnych w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54 w Wólce Milanowskiej. Dziękuję Grupie Charytatywnej za prowadzoną w tym czasie działalność.
 • W środę (13 września, 18:30) Msza święta oraz spotkanie Duszpasterstwa TALENT poświęcone rozwojowi w oparciu o Dobrą Nowinę. W jego ramach tzw. bonus: w tym miesiącu spotkanie na temat przyczyn kryzysów gospodarczych i zjawiska inflacji w ujęciu austriackiej szkoły ekonomicznej. Wstęp wolny: zapraszamy wszystkich chcących się rozwijać.
 • W czwartek po Mszy świętej spotkanie Grupy Postakademickiej.
 • Zapraszamy do udziału w Pielgrzymkowym Rajdzie na Święty Krzyż (23 września, sobota): przejście trasą z Wysocic o długości 16, 5 km. Zapisy (do 16 września), zaliczka (10 zł) oraz więcej szczegółów u ks. Stanisława.
 • CD WESOŁA54rozwija aplikację „Lekcjonarz w Komórce”: wyświetla ona Słowo Boże na dziś w prosty sposób i w pięknej formie graficznej. Pilnie poszukujemy osoby, której zadaniem będzie analiza zgłoszeń użytkowników i porządkowanie zadań w Trello (1-2 godziny tygodniowo). Zgłoszenia w zakrystii lub bezpośrednio poprzez appkę.
 • W czwartek (14 września) przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • W sobotę (18:30) Msza święta z formularzem niedzielnym w języku polskim; do dyspozycji są teksty w językach – angielskim i ukraińskim ułatwiające uczestnictwo obcokrajowcom.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (3 września) – 800 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.