kosciol banner

25. niedziela zwykła

 • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, organizowanego w naszym Centrum, Kursu Małżeńskiego. Jest to seria ośmiu sesji, których celem jest odnowienie / wzmocnienie relacji pomiędzy małżonkami. Każde spotkanie przebiega w wyjątkowej atmosferze randki małżeńskiej i poświęcone jest oddzielnej tematyce, w którą wprowadzają animatorzy. Rozpoczęcie w piątek 28 września. Zgłoszenia w zakrystii.
 • Katechezy dla dzieci nieprzystępujących jeszcze do komunii podczas Mszy świętej o godz. 10:30 – od niedzieli 30 września.
 • Działająca przy naszym kościele schola liturgiczna zaprasza nowe osoby. Schola śpiewa w niedzielę podczas Mszy wieczornej – zaś próby w poniedziałki o godz. 19:15. Repertuar to pieśni tradycyjne, dominikańskie śpiewy czterogłosowe, kanony z Taizé i chorał gregoriański. Granice wiekowe: 18-45 lat. Więcej informacji w zakrystii bądź bezpośrednio u członków scholi. Bardzo prosimy o przekazanie wiadomości osobom zainteresowanym; od nas zależy piękno liturgii sprawowanej w naszym kościele.
 • Jesienna edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących przy naszym Centrum Duszpasterskim rozpocznie się 4 października. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną dobrze przemyśleć wspólny projekt życia i gotowi są na to poświęcić trochę więcej czasu. Więcej szczegółów na plakatach.
 • Ośrodek Inspiracji SKRZYDŁA Przy CD WESOŁA54 od października zaprasza na bezpłatne konsultacje psychologiczne w każdy wtorek w godz. 17:00 – 20:00. Zespół Ośrodka pomaga w zakresie problemów życia małżeńskiego i rodzinnego, wsparcia psychoonkologicznego, osiągnięcia równowagi psychicznej, wsparcia w sytuacjach kryzysowych, mediacji oraz poradnictwa dla młodzieży szkolnej i akademickiej.
 • W środę zapraszamy na kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w ramach cyklu „Dekalog (dla) przedsiębiorcy”. Początek o godz. 18:00 – adoracja, następnie Msza św. i spotkanie formacyjno-dyskusyjne.
 • Serdecznie zapraszamy chętnych do służby ołtarza podczas liturgii w naszym kościele. Nie ma ograniczeń wiekowych. Więcej informacji w zakrystii.
 • Zapraszamy do udziału w kursie języka włoskiego. Poniedziałek, 17:30 – 19:00. Koszt: 400 zł za semestr. Zapisy w zakrystii bądź te Rozpoczęcie zajęć 15 października.
 • W poniedziałek 1 października, o godz. 18.30 Msza święta inaugurująca rok w Szkole Pisania Ikon. Mszy przewodniczyć będzie i homilię wygłosi cysters o. Jan Paweł Strumiłowski. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich do auli na wykład ojca Jana  „Ikonopisarstwo: powołanie czy profesja?”
 • Dziś kończy się kurs pozłotniczy w ramach warsztatów Szkoły Pisania Ikon. Prowadził br. Siergiej z Ukrainy. Dziękuję za udział i pomoc w organizacji.
 • Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach zaprasza do udziału w drugiej edycji studium „ABC judaizmu”. Podczas comiesięcznych wykładów słuchacze poznają podstawy wiary Żydów, odłamy judaizmu, święta i codzienność żydowską. Zajęcia prowadzone są przez polskich rabinów i znawców judaizmu. Więcej informacji na stronie jankarski.org.pl i na plakatach.
 • Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.