kosciol banner

25. Niedziela zwykła (A), 20 września 2020

 • Przywrócony został w naszym kościele porządek liturgiczny w dni powszednie: 18:00. adoracja Najświętszego Sakramentu (i możliwość spowiedzi); 18: 30. Msza święta. W niedziele i uroczystości Msze święte według następującego porządku: 8:00 (obowiązuje do końca września); 10:30; 18:30. Sobotnia Msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim – od października.
 • Zapraszamy do udziału w kursie języka angielskiego dla dorosłych organizowanym przez nasze Centrum Duszpasterskie. Zajęcia rozpoczynają się od października – zapisy w zakrystii.
 • W najbliższą sobotę (10:30) spotkanie ministrantów – młodszych i starszych oraz kandydatów na ministrantów. Zapraszamy osoby chętne do grona Służby liturgicznej naszego kościoła.
 • W przyszły poniedziałek (28 września) rozpoczynają się Targi Sacroexpo. W ich ramach odbędzie się m.in. wystawa prezentowana przez naszą szkołę Pisania Ikon oraz prowadzona przez nasze Stowarzyszenie dyskusja panelowa zatytułowana „Kultura w czasach pandemii”. Więcej szczegółów – w przyszłą niedzielę.
 • Chrześcijański Teatr Tańca przy CD WESOŁA54 zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne zajęcia. Próby odbywają się we wtorki o godz. 17:30 w Zespole Szkół Katolickich św. Stanisława Kostki. Swój należy zgłosić poprzez profil FB Teatru.
 • Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii autorstwa Bartosza Kruka. Wiele z nich była nagradzanych w ramach konkursów krajowych i międzynarodowych. Wystawa znajduje się w auli Centrum Duszpasterskiego.
 • W oparciu o stosowne przepisy prawa kościelnego, od kilku lat w Polsce można obserwować rozwój posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Są nimi wierni, którzy zostali wyznaczeni do pełnienia takiej funkcji tam, gdzie istnieje potrzeba miejscowego Kościoła. Osoby te zobowiązane są do osiągnięcia odpowiedniej formacji, koniecznej do należytego wykonywania tego zadania. Ponadto winne wyróżniać się żywą wiarą i dobrymi obyczajami, a posługę pełnić świadomie, z całym oddaniem i pilnie. Do ich zadań należy zanoszenie Najświętszego Sakramentu chorym i starszym oraz udzielanie komunii podczas liturgii w kościele.
  W tym miejscu chciałbym poinformować, iż w naszym Rektoralnym Kościele Akademickim św. Jana Pawła II posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej pełnią cztery osoby: Tomasz Kuzdak, Marcin Lisowski, Wojciech Rybak i Grzegorz Rynk. Jest to dla naszej wspólnoty ogromny przywilej, prawdziwa radość oraz wydatna pomoc podczas liturgii. Dziękuję szafarzom za tę posługę, zaś wszystkich wiernych proszę o właściwe jej zrozumienie i szczodre przyjęcie.
 • Przypominam o obowiązujących wskazaniach związanych z trwającą sytuacją pandemii, do przestrzegania których wzywają – Główny Inspektorat Sanitarny oraz władze kościelne. W naszym kościele zalecenia te odczytywane przed każdą niedzielną Mszą świętą.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.