kosciol banner

25. Niedziela zwykła (A), 24 września 2023

 • 30 września w Rzymie odbędzie się ekumeniczne czuwanie modlitewne poprzedzające kolejny, rzymski etap Synodu o synodalności. W czuwaniu uczestniczyć będzie papież Franciszek oraz przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich. Na prośbę Ojca Świętego modlitwę poprowadzą bracia z Taizé, a zaproszeni do niej są młodzi ludzie z całego świata oraz wierni w kościołach lokalnych. W Kielcach pragniemy w tym samym czasie wspólnie modlić się śpiewem, trwać w ciszy i słuchać Słowa Bożego oraz prosić Ducha Świętego o dobre owoce Synodu. W imieniu dwóch grup synodalnych, pracujących nad pytaniami synodalnymi w ramach CD WESOŁA54 oraz Klubu Inteligencji Katolickiej, zapraszamy na modlitwę w sobotę (30 września), bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej (ok. godz. 19.15).
 • W czwartek po Mszy świętej spotkanie Grupy Postakademickiej (godz. 19:15).
 • 8 października Niedziela św. Franciszka. Przy okazji Mszy świętych prowadzona będzie zbiórka karmy, zabawek, akcesoriów, koców oraz pieniędzy na opiekę medyczną podopiecznych Schroniska „Kudłate Szczęście”. O godz. 15:00 modlitwa z błogosławieństwem zwierząt. Zapraszamy właścicieli ze swoimi pupilami na plac przed kościołem.
 • Schola muzyczna zaprasza chętnych dorosłych (poczynając od szkoły średniej) na próby w poniedziałki o 19:30 i w niedziele o 8:30 przed Mszą świętą. Wszystkich chcących się dowiedzieć, czy potrafią śpiewać – zachęcamy, by podejść do członków scholi: sprawdzimy to w bezpiecznych i bezstresowych warunkach.
 • Zapraszamy na warsztaty muzyki liturgicznej „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” w naszym Centrum w dniach 20-22 października, a poprowadzą je kompozytorka i dyrygentka Ula Rogala oraz dominikanin o. Wojciech Sznyk z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Finałem warsztatów będzie śpiew podczas mszy odpustowej w niedzielę (22 października) wyjątkowo o godz. 17:00. Więcej informacji o warsztatach oraz zapisy na stronie internetowej w dziale Kościół – Ogł
 • Zapraszamy do udziału w kursie języka angielskiego dla dorosłych. Zarówno osoby nowe, jak i dotychczasowych uczestników kursu, zachęcamy do zapisów w zakrystii bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szacowany koszt, w zależności od liczby uczestników, ok. 500 zł (za semestr).
 • CD WESOŁA54rozwija aplikację „Lekcjonarz w Komórce”: wyświetla ona Słowo Boże na dziś w prosty sposób i w pięknej formie graficznej. Pilnie poszukujemy osoby, której zadaniem będzie analiza zgłoszeń użytkowników i porządkowanie zadań w Trello (1-2 godziny tygodniowo). Zgłoszenia w zakrystii lub bezpośrednio poprzez aplikację.
 • Wzorem lat minionych Stowarzyszenie WESOŁA54 podjęło współpracę z ks. Ermim Nashaatem, proboszczem Parafi Królowej Pokoju chrześcijan koptyjskich w Sharm el Sheikh na Półwyspie Synajskim w Egipcie(to jedyna parafia katolicka w mieście). Gromadzimy fundusze na wyprawki szkolne (dla dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich) – plecaki, książki, przybory, buty itp. Koszt jednej wyprawki to 250 zł. Wpłat można dokonywać do 8 października w zakrystii bądź na konto Stowarzyszenia z dopiskiem „Dzieci w Egipcie”.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (17 września) – 1570 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.