kosciol banner

27. Niedziela zwykła (A), 8 października 2023

 • Październikowa modlitwa różańcowa w kościele od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
 • Dziś Niedziela św. Franciszka. Przy okazji Mszy świętych prowadzimy zbiórkę karmy, zabawek, akcesoriów, koców oraz pieniędzy na opiekę medyczną podopiecznych Schroniska „Kudłate Szczęście”. O godz. 15:00 modlitwa z błogosławieństwem zwierząt. Zapraszamy właścicieli ze swoimi pupilami na plac przed kościołem.
 • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi, podczas którego omówione będą wypowiedzi przedstawicieli Kościoła na najbardziej kontrowersyjne tematy. W sposób szczególny zapraszamy członków grup synodalnych. Poniedziałek, 19:15 (po Mszy).
 • W środę (11 października, 18:30) Msza święta oraz spotkanie Duszpasterstwa TALENT poświęconerozwojowi w oparciu o Dobrą Nowinę. W jego ramach tzw. bonus: Drobne zmiany w odżywianiu i suplementacji – duże korzyści dla zdrowia. Wstęp wolny.
 • Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Kino Wartości, realizowanego we współpracy CD WESOŁA54 i Kina Fenomen (WDK). Film „Bóg i wojownicy lunaparków” czyli spotkanie owładniętego religijnym amokiem syna, który podejmuje krucjatę mającą na celu nawrócenie ojca, zaprzysięgłego ateisty. Kino Fenomen (WDK), czwartek (12 października), 18:00.
 • Szkoła Pisania Ikonzaprasza do udziału w otwartych wykładach na temat teologii piękna w oparciu o List do artystów Jana Pawła II. który wygłosi ks. dr hab. Miłosz Hołda: sobota (14 października), godz. 8:30 - 12:00 w auli Seminarium Duchownego w Kielcach.
 • W dniach 16-19 października odbędzie się cykl spotkań „Studencki Mocny Start kieleckich Duszpasterstw Akademickich” zatytułowany „Niewolnicy czy wolni?”. Wśród zaproszonych gości – Magdalena Delipacy, prof. Krzysztof Gąsior oraz o. Jan Strumiłowski. Rozpoczęcie w Klubie WSPAK. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 • Schola muzyczna zaprasza chętnych dorosłych (poczynając od szkoły średniej) na próby w poniedziałki o 19:30 i w niedziele o 8:30 przed Mszą świętą. Wszystkich chcących się dowiedzieć, czy potrafią śpiewać – zachęcamy, by podejść do członków scholi.
 • Zapraszamy na warsztaty muzyki liturgicznej „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” w naszym Centrum w dniach 20-22 października, a poprowadzą je kompozytorka i dyrygentka Ula Rogala oraz dominikanin o. Wojciech Sznyk z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Finałem warsztatów będzie śpiew podczas mszy odpustowej w niedzielę (22 października) wyjątkowo o godz. 17:00. Więcej informacji o warsztatach oraz zapisy na stronie internetowej.
 • Zapraszamy do udziału w Kursie przedmałżeńskim prowadzonym przy użyciu metod aktywizujących. Ma on na celu przygotowanie do małżeństwa narzeczonych, którzy pragną dobrze przemyśleć swój wspólny projekt na życie i gotowi są na to poświęcić nieco więcej czasu. Kurs obejmuje dziewięć spotkań warsztatowych, a wśród poruszanych zagadnień m.in. sakramentalność małżeństwa, sztuka dialogu oraz odkrywanie wspólnej drogi życia. Czwartek, godz. 18:00 w Sali niebieskiej.
 • Zapraszamy do udziału w kursie języka angielskiego dla dorosłych. Osoby nowe oraz dotychczasowych uczestników kursu, zachęcamy do zapisów w zakrystii bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt, w zależności od liczby uczestników, ok. 500 zł (za semestr).
 • Wzorem lat minionych Stowarzyszenie WESOŁA54 podjęło współpracę z ks. Ermim Nashaatem, proboszczem Parafi Królowej Pokoju chrześcijan koptyjskich w Sharm el Sheikh na Półwyspie Synajskim w Egipcie(to jedyna parafia katolicka w mieście). Gromadzimy fundusze na wyprawki szkolne (dla dzieci chrześcijańskich i muzułmańskich) – plecaki, książki, przybory, buty itp. Koszt jednej wyprawki to 250 zł. Wpłat można dokonywać do 8 października w zakrystii bądź na konto Stowarzyszenia z dopiskiem „Dzieci w Egipcie”.
 • Zapraszamy na musical „Łaszczyńscy. W służbie ludzkości” poświęcony odkrywcom procesu elektrolizy miedzi i cynku oraz wybitnym patriotom i społecznikom według autorskiego pomysłu Fundacji Świętokrzyskiej Grypy Przemysłowej Industria „Kaganek” oraz Fundacji im. Romana Kołakowskiego: piątek (13 października), 18:00, Kieleckie Centrum Kultury. Więcej szczegółów – na plakacie w gablocie.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (1 października) – 930 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.