kosciol banner

3 NIEDZIELA ADWENTU (A), 15 GRUDNIA 2019

 

 • Trwają w naszym kościele rekolekcje adwentowe zatytułowane „Pisarze Ewangelii”, dla których inspiracją są czterej Ewangeliści i towarzysząca im symbolika. Dziękujemy za obecność. br. Grzegorzowi Dudkowi, kapucynowi, duszpasterzowi akademickiemu w parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. W przyszłą niedzielę w orędzie Ewangelii wg św. Jana wprowadzi nas ks. Adam Wilczyński, ojciec duchowny kleryków kieleckiego Seminarium.
 • Zapraszamy do udziału we Mszy świętej roratniej, która sprawowana jest codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6:30. Po Mszy wspólnie jemy śniadanie.
 • Wszystkich naszych sympatyków i przyjaciół serdecznie zapraszamy na doroczną wigilię na WESOŁEJ: 20 grudnia (piątek). 18:30 Msza święta, 19:30 wieczerza wigilijna. Propozycja ofiary na organizację wynosi 30 zł. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 • W najbliższy czwartek (19 grudnia) zapraszamy na kolejną konferencję w ramach cyklu „Smak Karmelu”, przybliżającego sztukę modlitwy. Msza święta, a po niej konferencja, którą wygłosi o. Marcin Fizia, karmelita z Czernej.
 • Zachęcam do nabywania opłatków wigilijnych z obwolutą nawiązującą do wizerunku Matki Bożej Studenckiej z naszego kościoła. Uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wrześniową pielgrzymkę studentów do Rzymu.
 • Zapraszamy do udziału w Kursie przeznaczonym dla rodziców i osób samotnie wychowujących dzieci do lat 10. Na kurs składa się pięć sesji dwugodzinnych, obejmujących prezentacje i dyskusje w grupach. Rozpoczęcie w piątek 10 stycznia. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 • Zimowa edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących przy naszym Centrum Duszpasterskim rozpocznie się 16 stycznia. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną dobrze przemyśleć wspólny projekt życia i gotowi są na to poświęcić trochę więcej czasu. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
 • Pragnę poinformować, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka; czwartek: kurs narzeczeński, modlitwa wstawiennicza WDSiE; Smak Karmelu; Urzekająca piątek: grupa modlitwy uwielbienia; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”. Prasa: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.