kosciol banner

3. Niedziela Adwentu (B), 17 grudnia 2023

 • W przyszłą niedzielę sprawowane będą Msze święte o godz. 9:30; 11:30. Nie będzie Mszy o godz. 18:30. Jak co roku zapraszamy do udziału we Mszy świętej (Pasterce) o północy. W dniach 25 i 26 grudnia – niedzielny porządek Mszy świętych.
 • Po raz pierwszy od czasu erygowania rektoratu Kościoła Akademickiego w Kielcach oraz powstania Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54ma miejsce wizytacja kanoniczna. Z tej okazji Mszy świętej o godz. 11:30 przewodniczy Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy. Po Mszy – spotkanie z koordynatorkami i koordynatorami grup Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54.
 • Dziękuję za ubiegłotygodniową aktywność: zorganizowanie i udział w spotkaniu na temat synodalności; dziękuję za podarowanie choinki do naszego kościoła oraz pomoc w jej ubieraniu.
 • Od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 sprawowane są w naszym kościele Msze święte roratnie. Tematem tegorocznych kazań roratnich są kolejne wezwania Litanii loretańskiej do NMP. Liturgii przewodniczą zaproszeni goście: w bieżącym tygodniu będą to m.in. dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, dyrektor studium organistowskiego, dyrektor ekonomiczny seminarium duchownego, opiekun Ruchu Czystych Serc, dyrektor Instytutu Teologicznego Diecezji Kieleckiej i duszpasterz akademicki z Wesołej. Po Mszy świętej – śniadanie.
 • Sympatyków i przyjaciół zapraszamy na doroczne spotkanie wigilijne na WESOŁEJ: 19 grudnia (wtorek), godz. 18:30 – ofiara na ten cel: 40 zł (zapisy w zakrystii lub u koordynatorów grup). Osoby z Grupy Postakademickiej dystrybuują opłatki na stół wigilijny z obwolutą nawiązującą do wizerunku Matki Bożej Studenckiej z naszego kościoła. Uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na cele duszpasterskie.
 • Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w scholi śpiewającej podczas Pasterki w naszym kościele, zapraszamy na próby: poniedziałek, godz. 19:30 w Beżowej Sali.
 • Dziś od godz. 15:00 Wesołe piernikowanie. Przy zimowej herbacie i odrobinie fantazji stworzymy dzieła, które dołączą do prezentów przekazywanych w ramach Adwentowej Choinki Dobra. Zapraszamy wszystkich – bez ograniczeń wiekowych i stanowych.
 • Dziś upływa termin dostarczania paczek w ramach Adwentowej Choinki Dobra. W czwartek podarunki dostarczymy do osób w kryzysie bezdomności.
 • W ramach dorocznej akcji Wymiana ciepła prowadzonej przez Grupę Charytatywną ustawiony został przed kościołem namiot: kto potrzebuje, może zabrać ze sobą ciepłą odzież (kurtki, czapki, swetry, szaliki) i buty zimowe; kto chce się ciepłem podzielić, może zostawić na wieszaku czyste i niezniszczone ciepłe ubrania.
 • Powróciliśmy do zwyczaju indywidualnego błogosławieństwa dzieci, które nie przystępują jeszcze do komunii – po błogosławieństwie ogólnym podczas Mszy świętej o godz. 11:30.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (10 grudnia) – 1690 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.