kosciol banner

3. Niedziela Wielkiego Postu (B), 3 marca 2024

 • Trwa Wielki Post: w każdy piątek po Mszy świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej (godz. 19:15). W ubiegły piątek nabożeństwo wokół tajemnicy cierpienia prowadziła Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; w najbliższy piątek nabożeństwo będzie prowadzić Grupa Dorosłych i Klub Inteligencji Katolickiej.
 • Dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych w naszym kościele, które prowadził o. Dariusz Piórkowski, jezuita. Dziękuję za pomoc scholi oraz Krzyśkowi za nagrywanie konferencji, które można odsłuchać na naszym kanale YouTube; do odsłuchania jest także rozmowa z o. Dariuszem na antenie Radia eM Kielce. W zakrystii pozostało do nabycia kilka egzemplarzy książek autorstwa rekolekcjonisty.
 • W środę (pierwszą miesiąca) po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Grupy Dorosłych. Podnoszenie poziomu wiedzy religijnej, ożywanie duchowości, kształtowanie postaw obywatelskich oraz aktywność charytatywna to cele, jakie przyświecać będą formacji. Spotkania mają charakter otwarty – zapraszamy osoby chętne. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie modlitwie Pismem świętym. 18:30 Msza święta; 19:15 – spotkanie w auli na Wesołej.
 • W czwartek spotkanie Grupy Postakademickiej: godz. 18:30, aula na Wesołej.
 • Szkoła Pisania Ikonzaprasza do udziału w otwartych wykładach na temat kanonu ikonograficznego oraz hermeneutyki ikony, które wygłosi o. dr hab. Jan Strumiłowski: sobota (9 marca), godz. 8:30 - 12:00 na Wesołej.
 • Zapraszamy do współtworzenia scholi śpiewającej podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele. Można dołączyć oraz zaprosić znajomych. Próby do liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku odbywają się w poniedziałki o godz. 19:30, do Wigilii Paschalnej – w środy o godz. 19:00. Więcej informacji na plakacie i u członków scholi.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji spotkań – Randki Małżeńskie. Jest to seria ośmiu sesji, których celem jest odnowienie i wzmocnienie relacji pomiędzy małżonkami. Każde spotkanie przebiega w wyjątkowej atmosferze randki małżeńskiej i poświęcone jest oddzielnej tematyce, w którą wprowadzają animatorzy. Spotkania odbywają się w piątki – rozpoczęcie 5 kwietnia. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Działające przy Centrum Duszpasterskim Stowarzyszenie WESOŁA54 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazywać 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła. W ubiegłym roku Stowarzyszenie pozyskało w ten sposób 4800 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Ogłoszenia duszpasterskie oraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (25 lutego) – 2140 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.