kosciol banner

3. Niedziela Wielkiego Postu (C), 20 marca 2022

 • Trwa Wielki Post: nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek prowadzić będzie Grupa Postakademicka (19:15).
 • Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne w Kościele akademickim, które prowadzi o. Marcin Fizia, karmelita. Temat: „Jak czytać słowo, by usłyszeć Boga”. Dziś nauka rekolekcyjna podczas wszystkich Mszy świętych. Kolejne dni – od poniedziałku do środy: 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania; 18:30 Msza święta z homilią; 19:15 konferencja rekolekcyjna.
 • W piątek (25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego: Msza święta o godz. 18:30. O godz. 17:00 wspólna modlitwa i Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek po Mszy świętej spotkanieGrupy Postakademickiej.
 • Trwają przygotowania do Triduum Paschalnego na Wesołej. Zapraszamy do włączenia się w powiększonąscholę muzyczną. Próby do Wigilii Paschalnej – poniedziałki (19:30), a do liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku – środy (19:00).
 • Przy wejściu do kościoła zostały wystawione kosze, do których zbieramyprodukty dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Pełna lista potrzebnych rzeczy znajduje się na profilu FB CD WESOŁA54. Wraz z Siostrami Dominikankami dziękujemy za ofiary pieniężne i dary rzeczowe, które są przekazywane domom w Żółkwi i Czortkowie.
 • W ramach CD WESOŁA54 tworzymy bazę osób gotowych przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Koszty pobytu, tj. nocleg, media i wyżywienie w całości pokrywają przyjmujący, dlatego też należy rozważnie podejmować tego rodzaju decyzję. Jednocześnie jako Wspólnota szukać będziemy sposobów na wsparcie osób przyjmujących. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (należy podać imię i nazwisko, adres, rodzaj budynku, a także deklarowaną liczbę przyjmowanych osób oraz prawdopodobny okres przyjęcia), lub za pomocą formularza na stronie aktualnosci/mieszkaniaJednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy tym osobom związanym z WESOŁĄ54, które już przyjęły do swoich domów uchodźców z Ukrainy.
 • W każdą sobotę sprawowana jest Msza święta rzymskokatolicka w j. ukraińskim (18:30) z formularzem niedzielnym. Liturgia greckokatolicka sprawowana jest w niedzielę o godz. 10:00 w auli naszego Centrum. Natomiast liturgia prawosławna sprawowana jest w niedzielę o godz. 10:00 w cerkwi św. Mikołaja przy ul. Bodzentyńskiej. Ulotki – przy wyjściu z kościoła.
 • Działające przy Centrum Duszpasterskim Stowarzyszenie WESOŁA54 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazywać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Zachęcamy do obejrzenia filmu przybliżającegodziałalność Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 (na kanale YouTube WESOŁA54): https://www.youtube.com/watch?v=SY1Azq3eaGw&t=3
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych niedzielnych (13 marca): 630 zł.