kosciol banner

32. Niedziela zwykła (A), 12 listopada 2023

 • Tradycyjnie w drugą niedzielę listopada Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 • Zapraszamy na Zaduszki Jazzowe na WESOŁEJ. W czwartek (16 listopada) Msza święta w intencji Zmarłych ze środowiska akademickiego naszego miasta oraz polecanych w wypominkach. Po Mszy nabożeństwo „Modlitwa dźwiękiem”: zespół Luka Mazur Quartet.
 • Zapraszamy na warsztaty rękodzieła, a w ich ramach szycie Kalendarza adwentowego i wykonanie Chóru Anielskiego haftem krzyżykowym. Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach – przedpołudniowej i popołudniowej. Więcej informacji w pracowni ikonograficznej.
 • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie: Święty Andrzej Bobola, zagadkowy patron Polski. 13 listopada (poniedziałek), godz. 19.15 (po Mszy świętej), aula CD WESOŁA54.
 • Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii zaprasza na spotkanie w sobotę 18 listopada. Konferencję pt.: Fratelli tutti: encyklika o jedności w podzielonym świecie, wygłosi ks. Rafał Dudała. Rozpoczęcie wyjątkowo po południu: o godz.13.00 Eucharystią, następnie konferencja w auli, poczęstunek i spotkania w grupach. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Dodaj sobie skrzydeł to tytuł warsztatów organizowanych dla młodzieży szkół średnich. Zajęcia na temat asertywności i samooceny, słabych i mocnych stron, autoprezentacji i wystąpień publicznych prowadzą specjaliści, a całość trwać będzie 3 godziny. Zapraszamy młodzież, a dorosłych prosimy o przekazywanie zaproszenia; liczba miejsc ograniczona. Warsztaty odbędą się w salach CD, do wyboru są dwa terminy – sobota (18 lub 25 listopada), godz. 9:30 – 13:00; udział bezpłatny. Zapisy w zakrystii bądź przez media społecznościowe.
 • Zapraszamy na spektakl zatytułowany „Transplantacja” w wykonaniu działającego przy Wesołej Teatru na Słowie. Refleksja nad życiem w obliczu poważnej operacji – scenariusz według pomysłu Pawła Januchty. Pałacyk Zielińskiego, 18 i 22 listopada, godz. 19:00; cena biletu – 20 zł (dostępne są w Pałacyku oraz online).
 • W ramach dorocznej akcji Wymiana ciepła prowadzonej przez Grupę Charytatywną ustawiony został przed kościołem namiot: kto potrzebuje, może zabrać ze sobą ciepłą odzież (kurtki, czapki, swetry, szaliki) i buty zimowe; kto chce się ciepłem podzielić, może zostawić na wieszaku czyste i niezniszczone ciepłe ubrania.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (5 listopada) – 1200 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.