kosciol banner

4. Niedziela Wielkiego Postu (B), 10 marca 2024

  • Trwa Wielki Post: w każdy piątek po Mszy świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej (godz. 19:15). W ubiegły piątek nabożeństwo wokół tajemnicy cierpienia prowadziła Grupa Dorosłych i Klub Inteligencji Katolickiej; w najbliższy piątek nabożeństwo będzie prowadzić Duszpasterstwo Akademickie.
  • W czwartek spotkanie Grupy Postakademickiej: godz. 18:45, aula na Wesołej.
  • Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii zaprasza na spotkanie w sobotę 16 marca. Konferencję „Zaprzeć się samego siebie – droga Abrahama” wygłosi br. Marek Chmielewski, kapucyn. Rozpoczęcie o godz. 9:00 Eucharystią – następnie adoracja, konferencja w auli, poczęstunek i dzielenie w grupach. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Zapraszamy do współtworzenia scholi śpiewającej podczas Triduum Paschalnego w naszym kościele. Można dołączyć oraz zaprosić znajomych. Próby do liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku odbywają się w poniedziałki o godz. 19:30, do Wigilii Paschalnej – w środy o godz. 19:00. Więcej informacji na plakacie i u członków scholi.
  • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji spotkań – Randki Małżeńskie. Jest to seria ośmiu sesji, których celem jest odnowienie i wzmocnienie relacji pomiędzy małżonkami. Każde spotkanie przebiega w wyjątkowej atmosferze randki małżeńskiej i poświęcone jest oddzielnej tematyce, w którą wprowadzają animatorzy. Spotkania odbywają się w piątki – rozpoczęcie 5 kwietnia. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Działające przy Centrum Duszpasterskim Stowarzyszenie WESOŁA54 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazywać 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła. W ubiegłym roku Stowarzyszenie pozyskało w ten sposób 4800 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy.
  • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
  • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
  • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (3 marca) – 1330 zł.
  • Kancelaria tel.: 605 150 223; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ks. Rafał Dudała

Rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach