kosciol banner

5. Niedziela Wielkanocna (C),15 maja 2022

 • W maju Litania Loretańska do Matki Bożej – na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą.
 • W środę przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Zapraszam do udziału w tym dniu w Mszy świętej w intencji nas wszystkich, tworzących wspólnotę przy Rektoralnym Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach.
 • We wtorek po Mszy świętej spotkanieDuszpasterstwa Akademickiego.
 • W środę w godz. 19:00 – 20:30 gry zespołowe w hali Politechniki Świętokrzyskiej: zgłoszenia poprzez profil w mediach społecznościowych Duszpasterstwa Akademickiego.
 • W imieniu Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszamy na uroczystą sesję z okazji 90. rocznicy urodzin prof. Stanisława Żaka – 18 maja, godz. 17:00 do siedziby Biblioteki przy ul. Ściegiennego. Pan Profesor, literaturoznawca, opozycjonista w czasach PRL, senator w wolnej Polsce, założyciel i honorowy prezes kieleckiego KIK-u, jest bardzo blisko związany także z naszą wspólnotą na WESOŁEJ.
 • W czwartek po Mszy świętej spotkanie Grupy Postakademickiej.
 • Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii zaprasza na kolejne spotkanie w ramach lectio divina. Konferencję „Zostajesz czy odchodzisz?” (J 6, 63-71) wygłosi ks. Stanisław Król, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP. Sobota (21 maja), godz. 9:00. Po konferencji – medytacja, Eucharystia, poczęstunek i spotkanie w grupach.
 • Grupa charytatywna WESOŁEJ zaprasza do włączenia się w akcję „Dla Ciebie, Mamo”, kierowaną do osób przebywających w Domach Samotnej Matki. Na ten cel można przekazać karty podarunkowe (na kwotę 50 zł) takich sklepów, jak Rossmann, Hebe lub Empik bądź złożyć równowartość bonu w zakrystii do poniedziałku (23 maja).
 • W ramach pomocy dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie prowadzimy zbiórkę leków, które następnie zostaną przekazane do punktu pomocy przedmedycznej prowadzonej w hotelu SILL w Kielcach, gdzie przebywa ponad 100 obywateli Ukrainy. Kosze w przedsionku wystawione są w dni powszednie w godzinach 17:30-19:30, zaś w niedzielę – przy okazji Mszy świętych; tam też znajduje się lista potrzebnych leków.
 • W sobotę sprawowana jest Msza święta rzymskokatolicka w j. ukraińskim (18:30) z formularzem niedzielnym. Liturgia greckokatolicka sprawowana jest w niedzielę o godz. 10:00 w auli Centrum. Liturgia prawosławna sprawowana jest w niedzielę o godz. 10:00 w Cerkwi św. Mikołaja przy ul. Bodzentyńskiej. Ulotki do zabrania – przy wyjściu z kościoła.
 • W poniedziałek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 • Ogłoszenia duszpasterskieoraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalnemożna zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych niedzielnych (8 maja): 917 zł.