kosciol banner

5. Niedziela zwykła (A), 9 lutego 2020

 • Dziś o godz. 18:30 Msza święta w intencji Hani Terleckiej i jej rodziny, a następnie koncert Michała Steciaka, tenora operowego, uczestnika IX edycji programu „The Voice of Poland”. Po Mszach i podczas koncertu zbierane są ofiary z przeznaczeniem na leczenie 18-miesięcznej Hani.
 • Wraz ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy na cykl spotkań zatytułowany „Jan Paweł NASTOletni: o rzeczach ważnych, trudnych i zabawnych”. To pierwsza z inicjatyw organizowanych przez CD WESOŁA54 w roku setnych urodzin Jana Pawła II. Cykl trzech spotkań wprowadzających w myśl Człowieka, który jest patronem Kościoła Akademickiego w Kielcach. O świętości, która się modli, myśli i czyni dobro; o duchowości, o reformie Kościoła, o dialogu ze światem. Wtorek: 11 lutego; 18 lutego; 25 lutego. 18:30 Msza święta (oraz litania do św. Jana Pawła II). 19:30 konferencja i dyskusja. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.
 • W czwartek spotkanie Duszpasterstwa 25+.
 • W sobotę (15 lutego) Szkoła Pisania Ikon zaprasza na wykłady: o. Jan Paweł Strumiłowski będzie mówił o teologii światła i teologii piękna, zaś ks. Adam Wilczyński o rozwoju mistyki (od Pseudo-Dionizego do św. Jana od Krzyża). Rozpoczęcie o godz. 8:30 w auli Cd WESOŁA54. Wstęp wolny.
 • Trwa zimowa edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących.
 • Zachęcamy do udziału w akcji „Wymiana Ciepła”. Przed kościołem został ustawiony wieszak, gdzie można zostawić odzież zimową dla osób potrzebujących. Zachęcam również do tego, by przekazywać tę informację osobom zainteresowanym, potrzebującym ciepłego ubrania.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Pragnę przypomnieć, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej; Ruch Czystych Serc; Klub Inteligencji Katolickiej; Duszpasterstwo Nauczycieli; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka (zawieszone); czwartek: Duszpasterstwo 25+; kurs narzeczeński; modlitwa wstawiennicza; Smak Karmelu; Urzekająca; piątek: grupa modlitwy uwielbienia; kurs dla rodziców; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; Msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 9:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 6 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.