kosciol banner

6. Niedziela zwykła (A), 16 lutego 2020

 • Serdecznie dziękuję za wsparcie udzielone Hani przy okazji organizowanych w naszym kościele dwóch koncertów charytatywnych. Pieniądze zbierane były do puszek – na ten cel przekazałem także w całości ofiary złożone na tacę podczas czterech Mszy. W sumie zebraliśmy 4.215 zł. Serdecznie dziękuję organizatorom wydarzeń – s. Hannie oraz Andrzejowi Kobiałce.
 • Wraz ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu zatytułowanego „Jan Paweł NASTOletni: o rzeczach ważnych, trudnych i zabawnych”. To pierwsza z inicjatyw organizowanych przez CD WESOŁA54 w roku setnych urodzin Jana Pawła II. Cykl trzech spotkań wprowadzających w myśl Człowieka, który jest patronem Kościoła Akademickiego w Kielcach. O świętości, która się modli, myśli i czyni dobro; o duchowości, o reformie Kościoła, o dialogu ze światem. Wtorek: 11 lutego; 18 lutego; 25 lutego. 18:30 Msza święta (oraz litania do św. Jana Pawła II). 19:30 konferencja i dyskusja. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.
 • W najbliższy czwartek (20 lutego) kolejne spotkanie w ramach cyklu „Smak Karmelu”, przybliżającego sztukę modlitwy. Msza święta, a po niej konferencja, którą wygłosi o. Marcin Fizia, karmelita z Czernej.
 • Trwa zimowa edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących.
 • W sobotę (22 lutego) kolejne spotkanie WDSiE poświęcone Biblii – poznawaniu Pisma Świętego i słuchaniu Słowa Bożego. Rozpoczęcie o godz. 9:00 (Eucharystia), a po niej w auli Centrum konferencja „Spotkanie w Słowie Żywym” o. Krzysztofa Czeczko OFMCap. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Kolejne spotkanie w ramach Studni: Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Jaka jest rola w świecie stworzonym zwierząt? Co Kościół naucza na temat aniołów? Konferencję „Kim są aniołowie i zwierzęta?” wygłosi ks. Piotr Misztal. Sobota (22 lutego), godz. 9:00, Sala Teologiczna WSD w Kielcach.
 • Zachęcamy do udziału w akcji „Wymiana Ciepła”. Przed kościołem został ustawiony wieszak, gdzie można zostawić odzież zimową dla osób potrzebujących. Zachęcam również do tego, by przekazywać tę informację osobom zainteresowanym, potrzebującym ciepłego ubrania.
 • KIK zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu przybliżającego osobę i pontyfikat papieża Franciszka. O. Tomasz Dostatni OP wygłosi konferencję „Dlaczego papież Franciszek jest w Polsce nierozumiany?”. 24 lutego (poniedziałek), godz. 19:15, aula Centrum.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Pragnę przypomnieć, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej; Ruch Czystych Serc; Klub Inteligencji Katolickiej; Duszpasterstwo Nauczycieli; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka (zawieszone); czwartek: Duszpasterstwo 25+; kurs narzeczeński; modlitwa wstawiennicza; Smak Karmelu; Urzekająca; piątek: grupa modlitwy uwielbienia; kurs dla rodziców; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; Msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 9:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 6 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.