kosciol banner

6. Niedziela zwykła (B), 11 lutego 2024

 • Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Grupa charytatywna włączyła się w akcję „Serce dla hospicjum” organizując zbiórkę ofiar na rzecz kieleckiego hospicjum – ofiary można składać do puszek. Podczas Mszy świętej o godz. 9:30 udzielany był sakrament namaszczenia chorych.
 • W środę (14 lutego) rozpoczyna się Wielki Post. Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 18:30. W każdy piątek po Mszy świętej nabożeństwo Drogi Krzyżowej bądź Adoracja Krzyża. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w Kościele Akademickim rozpoczną się w niedzielę (25 lutego), a prowadził będzie o. Dariusz Piórkowski, jezuita z Krakowa, kierownik duchowy oraz autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii. Publikuje w „Życiu duchowym”, „W Drodze” i na portalu DEON.pl. Temat rekolekcji: „Odczuć miłość Ojca”.
 • W imieniu działającego przy WESOŁEJ54 Teatru na Słowie zapraszamy na spektakl „Kana” oparty na fragmentach powieści Romana Brandstaettera „Jezus z Nazaretu”: dziś po Mszach świętych o godz. 11:30 oraz 18:30. Czas trwania – 30 minut, wstęp wolny.
 • Klub Inteligencji Katolickiej w Kielcach zaprasza na spotkanie: Łaszczyńscy – wynalazcy i społecznicy z Miedzianki; konferencję wygłosi dr Juliusz Braun. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich chętnych: poniedziałek, 12 lutego, 19:15 (po Mszy świętej).
 • W czwartek spotkanie Grupy Postakademickiej: godz. 18:30, aula na Wesołej.
 • Trwa akcja Wymiana ciepła prowadzona przez Grupę Charytatywną: przed kościołem ustawiony jest namiot: kto potrzebuje, może zabrać ze sobą ciepłą odzież (kurtki, czapki, swetry, szaliki) i buty zimowe; kto chce się ciepłem podzielić, może zostawić na wieszaku czyste i niezniszczone ciepłe ubrania.
 • W odpowiedzi na pytania i sugestie oraz w trosce o odpowiedni poziom posługi w naszym kościele – zachęcam do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie na temat kazań i liturgii. Wersja papierowa znajduje się na stoliku w korytarzu kościoła – tam też będzie można ją złożyć po wypełnieniu (w domu bądź na miejscu w kościele). Na profilu FB CD WESOŁA54 zamieszczona została wersja elektroniczna ankiety.
 • Działające przy Centrum Duszpasterskim Stowarzyszenie WESOŁA54 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazywać 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła. W ubiegłym roku Stowarzyszenie pozyskało w ten sposób 4800 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy.
 • Ogłoszenia duszpasterskie oraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych (2 lutego i 4 lutego) – 2510 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.