kosciol banner

7. Niedziela zwykła (A), 23 lutego 2020

 • W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza święta o godz. 18:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 19:00 (po Mszy). Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim odbędą się w dniach 8-11 marca i poprowadzi je o. Krzysztof Pałys OP, duszpasterz powołań dominikańskich.
 • W piątek (28 marca) przypada dzień modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski. W tym dniu Msza święta w naszym kościele o godz. 18:30 – po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej, której rozważania przygotowane zostały przez osobę zranioną.
 • Wraz ze studentami Duszpasterstwa Akademickiego zapraszamy na ostatnie już spotkanie w ramach cyklu zatytułowanego „Jan Paweł NASTOletni: o rzeczach ważnych, trudnych i zabawnych”. To pierwsza z inicjatyw organizowanych przez CD WESOŁA54 w roku setnych urodzin Jana Pawła II. Cykl spotkań wprowadzających w myśl Człowieka, który jest patronem Kościoła Akademickiego w Kielcach. 25 lutego. 18:30 Msza święta (oraz litania do św. Jana Pawła II). 19:30 konferencja i dyskusja. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.
 • W czwartek (27 lutego) zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa 25+.
 • Trwa zimowa edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących.
 • Rozpoczynamy przygotowania do Triduum Paschalnego. Zapraszamy osoby zainteresowane uczestnictwem w czterogłosowej scholi, która będzie śpiewać podczas uroczystości w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wigilię Paschalną. Próby odbywać się będą dwa razy w tygodniu: pierwsza 2 marca (poniedziałek) o godz. 18:00. Osoby związane z naszym Centrum Duszpasterskim bardzo proszę o przekazywanie tej informacji innym. Zgłoszenia w zakrystii bądź u osób odpowiedzialnych za scholę – Damiana i Piotra.
 • KIK zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu przybliżającego osobę i pontyfikat papieża Franciszka. O. Tomasz Dostatni OP wygłosi konferencję „Dlaczego papież Franciszek jest w Polsce nierozumiany?”. 24 lutego (poniedziałek), godz. 19:15, aula Centrum.
 • Zachęcamy do udziału w akcji „Wymiana Ciepła”. Przed kościołem został ustawiony wieszak, gdzie można zostawić odzież zimową dla osób potrzebujących. Zachęcam również do tego, by przekazywać tę informację osobom zainteresowanym, potrzebującym ciepłego ubrania.
 • Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Pragnę przypomnieć, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej. Ulotki informacyjne znaleźć można przy wyjściu z kościoła.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej; Ruch Czystych Serc; Klub Inteligencji Katolickiej; Duszpasterstwo Nauczycieli; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka (zawieszone); czwartek: Duszpasterstwo 25+; kurs narzeczeński; modlitwa wstawiennicza; Smak Karmelu; Urzekająca; piątek: grupa modlitwy uwielbienia; kurs dla rodziców; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; Msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 9:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 6 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.