kosciol banner

II Niedziela Wielkanocna

  • Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia uroczystości Triduum Paschalnego. Osobom odpowiedzialnym za przygotowanie śpiewu i oprawy muzycznej, służby liturgicznej, dekoracji kwiatowej, ołtarzy wystawienia (ciemnicy i grobu), dbającym o porządek i wielu innym.

  • W najbliższy wtorek wraz z Duszpasterstwem Akademickim wyjeżdżamy na wspólną majówkę, w ramach której zwiedzać będziemy Lublin i okolice.

  • W niedzielę (19 maja) o godz. 10:30 Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę święta z okazji 5. rocznicy działalności Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54. W trakcie mszy poświęci płytę ołtarzową z mozaiką Matki Bożej Studenckiej (Sedes Sapientiae). Po Mszy przy ul. Wesołej oraz na Skwerze Stefana Żeromskiego organizujemy festyn, w ramach który wypełni szereg atrakcji, m.in. wspólne zabawy, loteria fantowa oraz poczęstunek. Przygotowujemy się do niego prowadząc dystrybucję cegiełek, z których uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wykonanie i ustawienie wspomnianej płyty oraz marmurowego postumentu, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Na ten moment zgromadzonych zostało przeszło 70 tys. (połowa kosztów). Bardzo serdecznie dziękuję Ofiarodawcom za przekazane wsparcie. Przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców. Do udziału w naszym święcie zachęcamy naszych Przyjaciół i Sympatyków oraz prosimy o przekazywanie zaproszenia innym. Wszystkich prosimy o modlitwę o dobrą pogodę w tym dniu.

  • W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego: 10:30 oraz 18:30.

  • Czy Bóg jest nam niezbędnie potrzebny?” to temat spotkania z Szymonem Hołownią. Odbędzie się ono w naszym kościele w czwartek (23 maja) o godz. 19:30. Wcześniej, o godz. 12:00, spotkanie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK.

  • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.

  • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci:

  • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.

  • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.

  • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (Wigilia Paschalna, Niedziela Zmartwychwstania, Poniedziałek wielkanocny): 2056 zł.