kosciol banner

II Niedziela Wielkiego Postu

 •  Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 19:00 (po Mszy).
 • Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim, które poprowadzi ks. dr Jan Nowak, wykładowca biblistyki kieleckiego Seminarium, redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność. Temat: „Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie” (Flp 3, 20). Rekolekcje potrwają do środy 20 marca. Konferencja po Mszy świętej. Całość rekolekcji nagrywana będzie przez TVP Kielce.
 • Kończymy dziś zimową edycję kursu narzeczeńskiego. Dziękuję p. Małgorzacie za prowadzenie oraz wszystkim uczestnikom. Edycja wiosenna rozpocznie się 11 kwietnia – zachęcamy do zapisów i udziału.
 • Od dwóch lat staramy się, aby liturgia Triduum Paschalnego na WESOŁEJ była jak najpiękniejsza. Co jednak zrobić, aby nie pozostała jedynie wspomnieniem pewnej historii czy estetycznym przeżyciem? Jak wniknąć w misterium przejścia Chrystusa od śmierci do życia, by wpłynęło ono na naszą codzienność? Jak stać się „dzieckiem Paschy” i „człowiekiem Wielkiej Nocy”? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać analizując teologię i liturgię Triduum Paschalnego podczas spotkań w każdy wtorek Wielkiego Postu. Początek o 19.30, a poprowadzi je Piotr Świerczyński, doktorant Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
 • Wzorem ubiegłego roku planujemy uroczystą celebrację Triduum Paschalne w naszym kościele. Zapraszamy chętne śpiewające osoby do rozszerzonej, czterogłosowej scholi. Szczególnie poszukiwani tenorzy (wysokie głosy męskie). Zgłoszenia do Piotra (kontakt w zakrystii); prosimy także przekazywać to zaproszenie innym.
 • Modlitwa wstawiennicza – w każdy piątek po Drodze Krzyżowej.
 • Dziękuję za pomoc w organizacji i udział we wczorajszym spotkaniu ministrantów.
 • W imieniu KIK zapraszamy na spotkanie z prof. Hanną Suchocką, byłym premierem i ambasadorem RP w Watykanie. Środa (20 marca), godz. 18:00, Pałacyk Zielińskiego w Kielcach.
 • Trwają przygotowania do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu oraz marmurowego postumentu, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Choć koszt przekracza znacznie nasze możliwości finansowe, to jednak zdecydowaliśmy o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – prowadzimy dystrybucję cegiełek (w zakrystii). Jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci.: Ola.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (10 marca): 935 zł.