kosciol banner

III Niedziela Wielkanocna

 • Dziękujemy za pomoc w organizacji i udział we wspólnej majówce Duszpasterstwa Akademickiego.

 • W niedzielę (19 maja) o godz. 10:30 Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę święta z okazji 5. rocznicy działalności Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54. W trakcie mszy poświęci płytę ołtarzową z mozaiką Matki Bożej Studenckiej (Sedes Sapientiae). Po Mszy przy ul. Wesołej oraz na Skwerze Stefana Żeromskiego organizujemy festyn, w ramach który wypełni szereg atrakcji, m.in. wspólne zabawy, loteria fantowa oraz poczęstunek. Przygotowujemy się do niego prowadząc dystrybucję cegiełek, z których uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wykonanie i ustawienie wspomnianej płyty oraz marmurowego postumentu, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Na ten moment zgromadzonych zostało przeszło 80 tys. (połowa kosztów). Bardzo serdecznie dziękuję Ofiarodawcom za przekazane wsparcie. Przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców. Do udziału w naszym święcie zachęcamy naszych Przyjaciół i Sympatyków oraz prosimy o przekazywanie zaproszenia innym. Wszystkich prosimy o modlitwę o dobrą pogodę w tym dniu.

 • Od poniedziałku rozpoczną się trzydniowe prace budowlane, służące wymurowaniu przypory ściennej wzmacniającej konstrukcję płyty.

 • We wtorek o godz. 11:30 sprawowana będzie Msza św. w intencji śp. Andrzeja Koziei. Po Mszy – odsłonięcie pomnika-ławeczki poświęconego znanemu w naszym mieście animatorowi sztuki filmowej.

 • W najbliższą sobotę (11 maja) WDSiE zaprasza na spotkanie „Aby do czegoś dojść… trzeba wyruszyć w drogę”. Świadectwem z misji w Ugandzie podzieli się Honorata Wąsowska. Rozpoczęcie o godz. 14:00 mszą świętą. Planowane zakończenie: 18:30. Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich chętnych.

 • W przyszłą niedzielę Szkoła Pisania Ikon zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dniu skupienia, który poprowadzi o. Jan Paweł Strumiłowski (cysters). Rozpoczęcie o godz. 9:15 w auli Centrum i konferencja: „Bądźcie świadkami Zmartwychwstałego”. Następnie Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 • Najbliższe spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w ramach nowego programu Powołani do Sukcesu. Biznes wg Reguły św. Benedykta odbędzie się w środę 15 maja.

 • Czy Bóg jest nam niezbędnie potrzebny?” to temat spotkania z Szymonem Hołownią. Odbędzie się ono w naszym kościele w czwartek (23 maja) o godz. 19:30. Wcześniej, o godz. 12:00, spotkanie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK.

 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.

 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci:

 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.

 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.

 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (27 kwietnia): 756 zł.