kosciol banner

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W dniach 21-24 stycznia, w ramach dorocznej wizyty kolędowej, odwiedziliśmy studentów mieszkających w akademikach. Bardzo dziękuję za modlitewne wsparcie, a studentom za życzliwość i przyjęcie.
 • Zapraszamy na kolejne zajęcia Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej „Studnia” zatytułowane „Historia pojmowania Boga niepojętego”. Wykładowcą będzie ks. dr Grzegorz Jędrzejczyk, specjalista w dziedzinie teologii dogmatycznej. 2 lutego (sobota), godz. 9:00. w sali teologicznej kieleckiego Seminarium.
 • W bieżącym tygodniu nie będzie spotkań – wtorkowego (duszpasterstwa akademickiego) oraz czwartkowego (biblijnego).
 • Zachęcamy do nabywania płyty z pastorałkami z muzyką Romualda Lipko (Budka Suflera) i w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Cena – 25 zł (w tym ofiara na CD WESOŁA54).
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. 2 stycznia (sobota), zbiórka o godz. 11:00 w Centrum Duszpasterskim. W programie warsztaty liturgiczne, wyjście do Muzeum Zabawek i wspólny obiad. Zapisy w zakrystii. Zakończenie planowane na godz. 15:00.
 • 2 lutego (sobota) po Mszy świętej o godz. 18:30 zapraszamy do auli Centrum na Kolędowanie Last Minute, czyli wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w Święto Ofiarowania Pańskiego. Śpiewać będziemy utwory powszechnie znane, ale też bardzo dawne, nieco zapomniane, których treść z pewnością wielu zaskoczy. Mile widziane wszelakiego rodzaju instrumenty muzyczne, od profesjonalnych po najprostsze w budowie.
 • Przygotowujemy się do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu. Wykonana będzie z tego samego materiału (włoskiego marmuru) oraz w tej samej technice, co płyta Jana Pawła II. Ponadto wykonany będzie marmurowy postument, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Wówczas Biskup Ordynariusz poświęci wykonany obraz. Całość kosztów wstępnie została oszacowana na 135.000. Choć przekracza to znacznie nasze możliwości finansowe, za radą osób współodpowiedzialnych za Centrum zdecydowałem o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – pod koniec stycznia rozpoczniemy dystrybucję cegiełek. Będzie też możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny zostanie umieszczony na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana będzie msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa” – w koszyku przy wyjściu z kościoła.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (20 stycznia): 700 zł.