kosciol banner

IV Niedziela Wielkanocna

 • Nabożeństwo Majowe codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

 • W najbliższą niedzielę (19 maja) o godz. 10:30 Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę świętą z okazji 5. rocznicy działalności Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54. W trakcie mszy poświęci płytę ołtarzową z mozaiką Matki Bożej Studenckiej (Sedes Sapientiae). Po Mszy przy ul. Wesołej oraz na Skwerze Stefana Żeromskiego organizujemy festyn, który wypełni szereg atrakcji, m.in. wspólne zabawy, loteria fantowa oraz poczęstunek. Przygotowujemy się do niego prowadząc dystrybucję cegiełek, z których uzyskane środki w całości zostaną przeznaczone na wykonanie i ustawienie wspomnianej płyty oraz marmurowego postumentu, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Na ten moment zgromadzonych zostało przeszło 95 tys. (blisko 2/3 kosztów). Bardzo serdecznie dziękuję Ofiarodawcom za przekazane wsparcie. Przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców. Do udziału w naszym święcie zachęcamy naszych Przyjaciół i Sympatyków oraz prosimy o przekazywanie zaproszenia innym. Wszystkich prosimy o modlitwę o dobrą pogodę w tym dniu.

 • W przyszłą niedzielę (19 maja) nie będzie Mszy św. o godz. 18:30. Zapraszamy wszystkich na godz. 10:30. Nie będzie też w tym dniu katechezy dla dzieci.

 • Trwają prace budowlane: wymurowana została przypora ścienna wzmacniającej konstrukcję płyty. Od poniedziałku rozpoczną się prace kamieniarskie – w piątek będzie klejona mozaika.

 • Dziś odbywał się w naszym Centrum dzień skupienia Szkoły Pisania Ikon, który prowadził o. Jan Paweł Strumiłowski (cysters).

 • W środę (15 maja) spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w ramach programu Powołani do Sukcesu. Biznes wg Reguły św. Benedykta. Msza święta (18:30), a po niej spotkanie formacyjno-dyskusyjne.

 • „Czy Bóg jest nam niezbędnie potrzebny?” to temat spotkania z Szymonem Hołownią. Odbędzie się ono w naszym kościele w czwartek (23 maja) o godz. 19:30. Wcześniej, o godz. 12:00, spotkanie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK.

 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.

 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci:

 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.

 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.

 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (5 maja): 830 zł.