kosciol banner

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Serdecznie dziękuję za organizację i udział we wczorajszym Kolędowaniu Last Minute.
 • Kolejne spotkanie formacyjne dla duszpasterstwa akademickiego odbędzie się w marcu. We wtorki będą miały miejsce luźne spotkania. W marcu także kolejne spotkania biblijne.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. 9 lutego (sobota), zbiórka o godz. 11:00 w Centrum Duszpasterskim. W programie warsztaty liturgiczne, wyjście do Muzeum Zabawek i wspólny obiad. Zapisy w zakrystii. Zakończenie ok. godz. 15:00.
 • W najbliższą środę (6 lutego) zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w ramach nowego programu Powołani do Sukcesu. Biznes wg Reguły św. Benedykta. Msza święta o godz. 18:30 – po niej spotkanie formacyjno-dyskusyjne.
 • W imieniu KIK zapraszamy na spotkanie z redaktorem portalu „Deon.pl” p. Piotrem Żyłką, zatytułowane „Sytuacja Kościoła – jak się w nim odnaleźć w trudnych czasach. Co musi się zmienić, żeby docierać do młodego pokolenia". 8 lutego (piątek), godz. 19:00, Sala Teologiczna kieleckiego Seminarium.
 • W każdy piątek po Mszy świętej WSDiE prowadzić będzie modlitwę wstawienniczą.
 • W najbliższą sobotę (9 lutego) zapraszamy na spotkanie formacyjne WDSiE. W jego ramach m.in. konferencja ks. Marcina Kowalskiego pt. „W jaki sposób Duch prowadzi do nowego życia? O Duchu wg św. Pawła (Rz 8)”. Spotkanie ma charakter otwarty, każdy jest zaproszony. Początek o godz. 9:00 w auli Centrum. Cały program na plakatach i stronie internetowej.
 • Zapraszamy do udziału w Szkole Chwały organizowanej przez Instytut Ewangelizacji Świata Misja ICPE. Odbędzie się 22-24 lutego w salach Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki. Posługę muzyczną prowadził będzie zespół „Armia dzieci”, a wśród gości m.in. Maria Vadia (USA). Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
 • Przygotowujemy się do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu. Wykonana będzie z tego samego materiału (włoskiego marmuru) oraz w tej samej technice, co płyta Jana Pawła II. Ponadto wykonany będzie marmurowy postument, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Wówczas Biskup Ordynariusz poświęci wykonany obraz. Całość kosztów została oszacowana na 135.000. Choć przekracza to znacznie nasze możliwości finansowe, za radą osób współodpowiedzialnych za Centrum zdecydowałem o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – pod koniec stycznia rozpoczniemy dystrybucję cegiełek. Będzie też możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny zostanie umieszczony na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana będzie Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci – Basia.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (27 stycznia): 622 zł.