kosciol banner

Niedziela Chrystusa Króla (C), 20 listopada 2022

 • Dziękuję za zorganizowanie i udział w Wieczorze pieśni i poezji patriotycznej.
 • Przyszła niedziela jest pierwszą okresu adwentu. Jak co roku – sprawowane będą w naszym kościele Msze święte roratnie, od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Rozpoczynają się także próby scholi śpiewającej podczas pasterki na Wesołej. Zapraszamy wszystkich, którzy mogliby wzmocnić jej skład – o ofiarność prosimy zwłaszcza śpiewających mężczyzn. Swoją wielkoduszną gotowość można zgłosić w zakrystii, mailem lub na Messenger profilu FB Centrum.
 • We wtorek – spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego.
 • W najbliższy czwartek (24 listopada) inaugurujemy nowy cykl spotkań zatytułowany Kino Wartości, realizowany we współpracy CD WESOŁA54 i Kino Fenomen (WDK). Oglądać będziemy filmy niosące ważne przesłanie i skłaniające do refleksji – po nich dyskusja. Na początek film „Syndrom Hamleta”: poruszający portret pokolenia młodych Ukraińców naznaczonego czasem wojny i politycznego przełomu, mierzącego się z wojenną traumą i bolesną przeszłością, która, wskutek rosyjskiej inwazji, stała się ich teraźniejszością. Czwartek, godz. 19:00. Bilety w kasie; na hasło „Wesoła” – zniżka.
 • W ramach dorocznej akcji Wymiana ciepła prowadzonej przez Grupę Charytatywną CD WESOŁA54 ustawiony został przed kościołem namiot: kto potrzebuje, może zabrać ze sobą ciepłą odzież i buty zimowe; kto chce się ciepłem podzielić, może zostawić na wieszaku ciepłe ubrania. Z uwagi na szacunek dla osób potrzebujących, prosimy zostawiać wyłącznie rzeczy zimowe, czyste, niezniszczone i w należytym porządku.
 • Grupa Postakademicka zaprasza na wspólny wyjazd. Temat: Słowo Boże w medytacji. Od wiedzy do praktyki. Ośrodek w Skorzeszycach, 25-27 listopada (pt-ndz). Koszt: 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 • Po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy o podjęciu kolejnej inwestycji w naszym kościele: zamontowane zostaną dwa projektory multimedialne, które służyć będą wyświetlaniu obrazów i tekstów pieśni ułatwiając i dodatkowo zachęcając do wspólnej modlitwy śpiewem. Całość inwestycji – projektory laserowe, komputer, przewody, oprogramowanie, montaż – wyceniona została na 32.000 (brutto). Planowany termin realizacji – przełom listopada/grudnia br. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć tę inwestycję informuję, że ofiary można składać w zakrystii bądź na konto Stowarzyszenia WESOŁA54 z dopiskiem: „Projektory. Ofiara na cele kultu religijnego”. Wpłata podlega odliczeniu od podatku w zeznaniu rocznym.
 • W sobotę (18:30) sprawowana jest Msza święta z formularzem niedzielnym w języku polskim. Podczas liturgii są do dyspozycji teksty w językach – angielskim i ukraińskim ułatwiające uczestnictwo obcokrajowcom.
 • Ogłoszenia duszpasterskie oraz wysokość ofiar składanych na tacę publikowane są na bieżąco na stronie internetowej WESOŁA54 oraz w mediach społecznościowych.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy świętych niedzielnych (13 listopada): 1180 zł.
 • Kancelaria tel.: 605 150 223 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.