kosciol banner

NIEDZIELA CHRZTU ŚWIĘTEGO

 • W dniach 21-24 stycznia wraz ze studentami z DA udajemy się na kolędę do akademików. Bardzo prosimy Was o modlitwę.
 • Zapraszamy na kolejne zajęcia Studni: Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Piotr Świerczyński, doktorant teologii Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie będzie mówił o pięciu pomysłach św. Tomasza z Akwinu na Pana Boga, których przyjęcie może zmienić nasze myślenie o Stwórcy, a przez to i o nas samych. Co to znaczy wedle Akwinaty, że Bóg jest prosty, ze jest swoim istnieniem? Czy ma On uczucia? Sobota (19 stycznia), godz. 9:00 w sali teologicznej Seminarium Duchownego w Kielcach.
 • We wtorek – spotkanie duszpasterstwa akademickiego; czwartek nie będzie spotkania biblijnego.
 • Dzień Judaizmu w Chmielniku: 16 stycznia (środa), godz. 10:00 – 14:00. W programie: wernisaż wystawy „Homo homini”; debata z udziałem księdza pallotyna, pastora ewangelickiego, rabina żydowskiego; panel konferencyjny.
 • Klub Inteligencji Katolickiej i Dom Środowisk Twórczych zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Zanussim „Twórca wobec pytań fundamentalnych” (po premierze filmu „Eter”). Pałacyk Zielińskiego, środa (16 stycznia), godz. 18:00.
 • Dziękuję za udział i pomoc w organizacji Kursu finansowego. Grzegorzowi – za prowadzenie.
 • Zachęcamy do nabywania płyty z pastorałkami z muzyką Romualda Lipko (Budka Suflera) i w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Cena – 25 zł (w tym ofiara na CD WESOŁA54).
 • W ubiegłym roku z tytułu ofiar składanych na tacę zebranych zostało 36.780 zł. Pieniądze te pozwoliły m.in. na pokrycia kosztów utrzymania kościoła, kosztów wyposażenia sal, zakup ksiąg, paramentów i szat liturgicznych, usług kserograficznych i napraw sprzętu, wypłat honorariów, ofiar na dzieła miłosierdzia.
 • Wydatki na bieżący rok: płyta ołtarzowa z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae). Wykonana z tego samego materiału (włoskiego marmuru) oraz w tej samej technice, co płyta Jana Pawła II. Przed płytą znajdzie się świecznik z kutego metalu. Ponadto wykonany będzie marmurowy postument, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Patrona. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Wtedy Biskup Ordynariusz poświęci wykonany obraz. W grudniu, na poczet prac, wpłaciłem zaliczkę 15.000. Całość kosztów wstępnie została oszacowana na 135.000. Choć przekracza to znacznie nasze możliwości finansowe – za radą osób współodpowiedzialnych za Centrum – zdecydowałem o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – pod koniec stycznia rozpoczniemy dystrybucję cegiełek. Będzie też możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny zostanie umieszczony na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana będzie msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; Wspólnota Dobrego Słowa i Eucharystii; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa” – w koszyku przy wyjściu z kościoła.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (6 stycznia): 760 zł.