kosciol banner

Niedziela Palmowa

 • Bardzo dziękuję za udział w spotkaniach poświęconych teologii i liturgii Triduum Paschalnego, zaś Piotrowi Świerczyńskiemu – za prowadzenie.
 • Kuria Diecezjalna w Kielcach oraz Duszpasterstwo Akademickie „WESOŁA54” zapraszają do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Kielc: 16 kwietnia (Wielki Wtorek), godz. 19:00, kościół św. Wojciecha.
 • Program uroczystości Wielkiego Tygodnia. Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), godz. 18:00. Bezpośrednio po zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu wystawienia oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi – do północy. Wielki Piątek (Liturgia Krzyża), godz. 15:00. Po zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu grobu Pańskiego; możliwość skorzystania ze spowiedzi – do północy. Wigilia Paschalna (sobota), godz. 21:00 połączona z procesją rezurekcyjną. Poświęcenie pokarmów, zgodnie z liturgicznymi zaleceniami, po zakończeniu celebracji.
 • Od dzisiejszej niedzieli (14 kwietnia) o godz. 16:00 sprawowana będzie w naszym kościele Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim. Zachęcam do przekazywania tej informacji osobom zainteresowanym.
 • „Czy Bóg jest nam niezbędnie potrzebny?” to temat spotkania z Szymonem Hołownią. Odbędzie się ono w naszym kościele w czwartek (23 maja) o godz. 19:30. Wcześniej, o godz. 12:00, spotkanie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym UJK.
 • Trwają przygotowania do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu oraz marmurowego postumentu, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Na ten moment zgromadzonych zostało przeszło 70 tys. (połowa). Bardzo serdecznie dziękuję Ofiarodawcom za przekazane wsparcie – zarówno indywidualnie, jak i grupowo (np. WDSiE). Przypomnę, że prowadzimy dystrybucję cegiełek z przeznaczeniem na wspomniany cel. Jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci:
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (7 kwietnia): 830 zł.