kosciol banner

Niedziela Wniebowstąpienia

Nabożeństwo Czerwcowe codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

W ramach akcji „Pola nadziei” wolontariusze Caritasu zebrali 529,60 zł. Środki w całości przeznaczone zostaną na potrzeby hospicjum św. Matki Teresy w Kielcach.

Wciąż prowadzona jest dystrybucja cegiełek, z których środki pozwolą dokończyć prace w naszym kościele – świecznik z kutego metalu przy obrazie Matki Bożej Studenckiej, podstawa pod przenośną chrzcielnicę oraz zabezpieczenie relikwiarza św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.

Dziś po obu Mszach świętych Chrześcijański Teatr Tańca działający przy naszym centrum zaprezentuje premierowy spektakl „W imię…” przybliżający kwestię prześladowań religijnych, których doświadczają wyznawcy chrześcijaństwa, judaizmu i islamu.

4 czerwca (wtorek) o godz. 18:30 sprawowana będzie w naszym kościele Msza święta za Ojczyznę. Okazją jest 30. rocznica pierwszych wolnych wyborów po upadku reżimu totalitarnego w Polsce.

7 czerwca (piątek) zapraszamy do udziału w nabożeństwie Akademickiej Drogi Światła ulicami Kielc. Rozpoczęcie o godz. 19:30 w naszym kościele.

8 czerwca (sobota) zapraszamy do udziału w wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 20:00.

11 czerwca (wtorek) w ramach Targów Sacroexpo zapraszamy do udziału w konferencji „Religia (nie)prześladowana” organizowanej w ramach cyklu „Dialogi o religii”. W spotkaniu udział wezmą: Konstanty Gebert (judaizm), Maciej Maliszak (chrześcijaństwo), Andrzej Saramowicz (islam). Moderator: ks. Rafał Dudała. Godz. 16:00, sala E 3 Targów Kielce.

Szkoła Pisania Ikon zaprasza na wystawę ikon sympatyków, słuchaczy i kadry nauczycielskiej w Pałacyku Zielińskiego do 8 czerwca.

Z okazji 5. rocznicy działalności Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 organizujemy pielgrzymkę samolotową do Rzymu, miejsca szczególnie związanego z osobą i posługą naszego patrona, św. Jana Pawła II. W dniach 20-26 września odwiedzimy Neapol, Pompeje i Salerno, a przede wszystkim Rzym (cztery dni), gdzie m.in. weźmiemy udział w środowej audiencji papieża Franciszka. Szacunkowy koszt całości: 3250 zł + 110 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.

Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci: Ania.

Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.

Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.

Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (26 maja): 670 zł.