kosciol banner

Ogłoszenia duszpasterskie - 6. niedziela zwykła

 • W najbliższą środę rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Czas modlitwy, postu i czynów miłosierdzia ma nam pomóc w odkryciu istoty chrześcijańskiego powołania i pełniej przeżyć prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Msza święta połączona z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 18.30.
 • Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odbywać się będzie w każdy piątek o godz. 19.00.
 • Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim odbywać się będą w znanej z ubiegłego roku formie: zaproszeni rekolekcjoniści głosić będą kazania podczas wszystkich niedziel Wielkiego Postu, zarówno o godz. 10.30 jak i 18.30. Wspólnym tematem wszystkich rozważań będzie „Pięć przykazań kościelnych”.
 • CD WESOŁA54 organizuje szkolenie zatytułowane „I Ty możesz zostać wolontariuszem”. Tematyka szkolenia to historia i terminologia działalności wolontaryjnej, cechy i motywacje wolontariusza, różne formy wolontariatu oraz aspekty prawne i organizacyjne działalności wolontaryjnej. Odbędzie się ono w sobotę (17 lutego) w godzinach 10.30 – 12.30. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii bądź drogą mailową.
 • Zapraszamy na musical „Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny”, druga część trylogii (po musicalu „Rut”). Spektakl, któremu patronuje Centrum Duszpasterskie WESOŁA54, można wesprzeć modlitwą, ale też środkami finansowymi. W imieniu Autorów i Twórców – zachęcamy do nabywania cegiełek w kwocie 20 zł, które można również wymienić na podwójne zaproszenia. Spektakl wystawiony będzie w KCK w środę (28 lutego) o godz. 19:00. Pokazy przedpremierowe o godz. 13:00 we wtorek i w środę (27-28 lutego).
 • Zapraszamy do udziału w konferencji „Biblia o finansach”. Jest to praktyczny kurs uczący, w oparciu o wartości chrześcijańskie, zasad związanych z pieniędzmi, stanowiąc także cenną pomoc w zarządzaniu domowymi finansami. Sobota (3 marca), godz. 9:00 – 18:00. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Koordynatorem konferencji jest Grzegorz Rynk.
 • Już teraz pragnę nadmienić o organizowanych w marcu wydarzeniach na WESOŁEJ: koncert zespołu „Jedno ciało”, warsztaty muzyczno-liturgiczne, wspólny śpiew tradycyjnych pieśni wielkopostnych, warsztaty „Złamana” i weekendowy dzień skupienia Duszpasterstwa Akademickiego na „Wyspie”.
 • W najbliższy wtorek nie będzie wtorkowego spotkania Duszpasterstwa Akademickiego.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej oraz kurs języka włoskiego; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji SKRZYDŁA; środa: grupa Macierzanka; czwartek: Duszpasterstwo 25+; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; sobota: Szkoła Pisania Ikon.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (4 lutego): 520 zł.