kosciol banner

Ogłoszenia duszpasterskie - niedziela Chrystusa Króla

 • Dziękuję za pomoc w organizacji oraz udział w Akademickich Zaduszkach Jazzowych.
 • W niedzielę (3 grudnia) udajemy się na doroczną Pielgrzymkę Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Wyjazd o godz. 7.00. spod kościoła. Koszt: 80 zł (transport, obiad i materiały konferencyjne).
 • W środę kolejne spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT , zatytułowane „Bogatemu jest trudniej wejść do Królestwa Bożego” w najbliższą środę (29 listopada). Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30.
 • Zapraszamy do udziału w tegorocznych Roratach ze śniadaniem. Codziennie od poniedziałku do soboty spotykać się będziemy na Mszy świętej o godz. 6.30, a po niej wspólne śniadanie.
 • Razem ze Stowarzyszeniem im. Jana Karskiego zapraszamy na odbywające się po raz drugi w Kielcach Chanukowe Rekolekcje Adwentowe. W Tajemnicę Oczekiwania, widzianą z perspektywy dwóch wielkich religii, wprowadzą nas rabin Stanisław Wojciechowicz z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie i ks. Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych. W poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 18.00, powiedzą oni wspólną konferencję w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7, natomiast we wtorek  5 grudnia o 19.30 będą głosić podczas nabożeństwa Słowa Bożego w kościele akademickim pw. św. Jana Pawła II.
 • W dniach 10-13 grudnia (ndz-śr) odbywać się będą Rekolekcje Adwentowe w Kościele Akademickim zatytułowane: „Czy to Ty, Panie?” Prowadził je będzie o. Marek Inglot SJ, dziekan Wydziału Historii Kościoła Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Zaś dzień wcześniej (sobota, 9 grudnia) zapraszamy na śpiewanie tradycyjnych pieśni adwentowych. Rozpoczęcie o godz. 19.30.
 • 13 stycznia 2018 r. (sobota) organizujemy wycieczkę do Warszawy. W programie m.in.: zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki oraz Świątyni Opatrzności Bożej. Koszt: 100 zł. Zapisy wraz z zaliczką (50 zł) przyjmowane są w zakrystii bądź u p. Doroty.
 • Przy wyjściu z kościoła są do nabycia scenariusze z płytą CD zawierającą piosenki z musicalu „Rut”. Koszt: 15 zł. Zgromadzone w ten sposób ofiary w całości zostaną przeznaczone na realizację kolejnego przedstawienia pt. „Ozeasz”.
 • W najbliższy wtorek (28 listopada) o godz. 18:00 Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza na spotkanie pt. „500 lat reformacji. Czy Luter wciąż inspiruje?” Gościem na Planty 7 będzie dr Krzysztof Dorosz, teolog protestancki, współpracownik czasopisma „Więź”.
 • W najbliższą sobotę (2 grudnia) zapraszamy na kolejną „Studnię”. Tym razem na warsztat zostaną wzięte filozofia i logika. Jak dziś uprawia się filozofię? Jakie toczą się w niej dyskusje? Jak logika może pomóc nam w porządkowaniu myślenia i w toczonych przez nas dyskusjach? O tym profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego będą mówić w sali teologicznej Seminarium, w godzinach 9.00-14.00. Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się myśleć.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej oraz kurs języka włoskiego; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji SKRZYDŁA; środa: grupa Macierzanka; czwartek: Duszpasterstwo 25+ oraz Kurs narzeczeński; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; sobota: Szkoła Pisania Ikon.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (19 listopada): 430 zł
 • Po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci uczęszczających na Mszę świętą rodzinną.