kosciol banner

Ogłoszenia duszpasterskie - niedziela Chrztu Pańskiego

  • Bardzo serdecznie dziękuję za wszelakiego rodzaju pomoc, która pozwoliła nam godnie i owocnie przeżyć okres świąteczno-noworoczny: dziękuję za wystrój kościoła, podarowaną okazałą choinkę i pomoc przy jej dekoracji, asystę liturgiczną i obecność podczas nabożeństw.
  • Rozpoczynamy dziś cykl koncertów pt. „Kolędowanie na Wesołej”. Po mszy świętej wieczornej „kolędowanie na jazzowo” wraz z zespołem „Non Name 3Yo…”. W przyszłą niedzielę (14 stycznia) o godz. 10.30 chór „Antidotum”, zaś 21 stycznia o godz. 18.30. chór Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
  • W sobotę (13 stycznia) wyjeżdżamy na wycieczkę do Warszawy. W programie m.in.: zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki oraz Świątyni Opatrzności Bożej. Koszt: 100 zł: obejmuje autokar, bilety wstępu, przewodników oraz obiad z deserem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w sobotę (13 stycznia) o godz. 6.00 z parkingu przy stadionie Korony.
  • Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożone są płyty z kolędami oraz książki z antologią poezji bożonarodzeniowej. Można je zabrać za dobrowolną ofiarę.
  • W dniach 22-25 stycznia udajemy się z doroczną kolędą do akademików. Gdyby jednak ktoś ze studentów mieszkających poza akademikiem życzył sobie wizyty księdza – można się zgłosić bezpośrednio do Kancelarii bądź telefonicznie.
  • Debata pomiędzy delegatami Judaizmu i Kościołów różnych wyznań, otwarcie wystawy „Kościół wobec Zagłady Żydów na Kielecczyźnie”, panel konferencyjny, ogłoszenie konkursu i degustacja kuchni żydowskiej – to niektóre z wydarzeń tegorocznego Dnia Judaizmu, organizowane przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku we wtorek 16 stycznia.
  • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej oraz kurs języka włoskiego; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji SKRZYDŁA; środa: grupa Macierzanka; czwartek: Duszpasterstwo 25+ oraz Kurs narzeczeński; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; sobota: Szkoła Pisania Ikon.
  • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (31 grudnia): 280 zł.